Açıköğretim İkinci Dönem Kayıt

Selamlar , açıköğretime bu sene başladım , şimdi sisteme girdiğimde yeni dersler yüklenmiş. Kayıt yenilemek için para yatırmaktan başka yapmam gereken birşey var mı? Mesela derslerin olduğu ekranda onayla falan gibi birşey yok , orda yapmam gereken bir hadise var mı?
Bonus: Parayı internet bankacılığından yatırmak mümkün mü?

Teşekkür ederim.

Önce ders seçeceksin, sonrasında çıkan ücreti bankaya yatıracaksın işlem tamam.

  • alkolik imam  (20.03.13 20:05:06)
Yeni dersler dediğin bu dönemki derslerin oluyor. Altta "İleri" şeklinde bir seçenek olması lazım. Daha sonra çıkan ekran da onaylıyor musunuz sorusuna "Evet, Hayır" seçenekleri mevcut. İnternet üzerinden bu işlemi tamamlıyorsun daha sonra Vakıfbank ya da Ziraat Bankası'na harç parasını yatırıyorsun, gidip kitaplarını alıyorsun. O kadarcık. İnternetten harç yatırılabiliyor mu bilmiyorum fakat ATM lerden yatırılıyor.

  • mortingensitrayzee  (20.03.13 20:07:34)
Anladım ama ileri falan gibi birşey yok malesef 7 tane ders yüklenmiş ben seçmedim. Böyle bıraksam bi sorun olur mu acaba diye düşündüm.

Şöyle bir ekran var sadece bende.

i.imgur.com
  • layer26  (20.03.13 20:21:54)
ilk senense zaten ders seçemiyosun abi, otomatik olarak dersler verilmiş oluyor sana. benim de bu sene ilk senem, ben de ders seçmeden kaydımı yenilettim. vakıfbanka gidip gişeden veya atmden harç ücretini yatırıyosun ve dilersen büroya gidip kitaplarını alıyosun, o kadar. muhtemelen yarım yamalak verecekler kitapları bürodan onun için sana kalmış bir şey o. başka da yapacağın bir şey yok diye biliyorum.

  • Kaczynski  (20.03.13 20:26:07)
Şimdi oldu teşekkür ettim. Kitap dışında bi işimiz yoksa büroya uğramaya gerek yok almıyorum ben o kitapları.

  • layer26  (20.03.13 20:32:05)