Macbook/Macbook Pro tavsiyesi

Merhaba,
Oncelikle bilgisayar olayindan hic anlamiyorum, ram ne deseniz bos bos bakarim o derece. Ancak iletisim ve tasarim bolumunde okuyorum ve artik bir laptop almaliyim. Tasarimla ugrasan insanlar apple kullaniyor, o halde vardir bir bildikleri diyerek apple almaya karar verdim. 4000 liraya kadar cikabilirim diye tahmin ediyorum. Bu durumda alabilecegim en iyi bilgisayar nedir?

ben macbook pro öneririm: www.apple.com.tr

macbook air'e de bi bak istersen: www.apple.com.tr
  • deckard  (01.02.09 00:01:20)
macbook air sana gelmez. macbook pro candir.

ancak bir tavsiye: amerika'da tanidigin varsa apple'in online store'undan al, o getirsin (vergiden de yirtiyorsun boylece). hem customize de edebilir, bir canavar olu$turabilirsin.
bilkom, mu$teri sikme odakli $irketlerdendir cunku.
  • sourlemonade  (01.02.09 00:05:53 ~ 00:06:16)
eğer bütçene uygunsa yeni proları tavsiye ederim ve uzun vadede kafanda tasarım varsa air'i unut derim.

  • a7x  (01.02.09 00:06:21)
bir arkadasimin satmakta oldugu 2500 liraya alabilecegim bir macbook air mevcut ama macbook airi kime sorsam tasarim yapma bilgisayari degil, film izlemek/nette takilmak icin ya da 2. bir bilgisayar olarak alinabilir dediler.

15inch ve 17inch arasinda cok fark var midir? 15inchlik bir macbook pro alsam ilerleyen yillarda keske 17 alsaymisim der miyim? islemci gucu ne olmali da beni kastirmamali?
  • kayranin kedisi  (01.02.09 00:09:30)
tasarımla uğraşacağınız için tabii ki 17" almanızı tavsiye ederim.

  • deckard  (01.02.09 00:11:39)
store.apple.com

amerika'da secenekler bu $ekilde.
17" modeller 2.66ghz'ten ba$liyor. yanli$ hatirlamiyorsam 3.0ghz i$lemci de secilebiliyor.
default hali ile bile $u an icin cok cok yeterli bir bilgisayar bu. $2,799.00 fiyati.
  • sourlemonade  (01.02.09 00:15:25)
turkiye'deki web sitesinde 17inch macbook pro gorunmuyor ya da ben goremedim. bugun de ankara'da sordurdum 17inch yok dediler. turkiye'de var degil mi su an bu 17inchlik olanlardan?

  • kayranin kedisi  (01.02.09 00:29:34 ~ 00:35:27)
bir de bu macbook'larda mac os x kullanılabiliyor sanırım. şimdi alıp da windows kullanamadığını görüp şaşırmasın.

  • tepedeki psychedelic adam  (01.02.09 00:43:44)
kisalink.com (17" macbook pro)

  • deckard  (01.02.09 00:48:06 ~ 00:50:48)
yalnız deckard'ın verdiği linkteki eski prolardan, haberiniz olsun

  • a7x  (01.02.09 00:59:20)
boot camp donanimdan bagimsiz. tamamen mac os x leopard ile alakali bir $ey (leopard kurulabilen intel i$lemcili herhangi bir mac'te boot camp cali$ir). windows cali$tirilabiliyor yani bu seride de gayet.

ayrica, deckard'in verdigi linkteki cihaz eski seri ! hem de 7000+ tl. oeh. usa abi usa.
  • sourlemonade  (01.02.09 01:02:03 ~ 01:09:21)
yani ben de amerika'dan getirtmeni tavsiye ederim. türkiye'den hem daha pahalı olacak. o linki sadece türkiye'de bulabilir miyim sorusuna karşılık verdim.

  • deckard  (01.02.09 01:15:15)
ben de yurtdisindan getirtmek isterim ama turkiyeye gelecek bir tanidigim yok. 1 hafta sonra okulum acilacak ve biliyorum ki ilk haftadan odev vermeye baslayacaklar ve benim elimde su an kotu bir bilgisayar bile yok. kendi bilgisayarim arizali ve ciddi sekilde eski, daha kurban bayraminda geldi servisten.

kisacasi onumde 2 hafta var ve yurtdisindan kimse yok :(
  • kayranin kedisi  (01.02.09 02:29:17)
2000ytl'ye gayet yeterli ve kullanacağın programları çalıştıran bir notebook alabilirsin. sana okulunu bitirtir üstüne yapacağın işlerle de macbookpro aldırtır sonra da emekli olur. ilk günden macbookpro'yla başlamanın pek bir manasını göremiyorum. ha süper bilgisayarlar ama türkiye'de ciddi pahalı. rahat alabileceğim bir zaman almanı öneririm. ha yok benim peder vericek parasını diyorsan en üst seviyesini git aldır tabi ona lafım yok =)

  • atrin  (01.02.09 08:18:46)
Bak bu cocuk direk abd'den getirip satiyor. Hem de abd fiyatiyla hemen hemen ayni.

web.mac.com

Burda da yine satanlar var: turkmacforum.com
  • x daemon  (01.02.09 12:27:34)