boğaz ağrısı, sıkıldım, önerilerinize ihtiyacım var, anane tipi ilaçlar

mrb, 2 hafta önce akşam sapasağlam yatıp sabah berbat şekilde kalktım öyle ki boğazımın ağrısından dolayı konuşamıyordum, neyse doktora gittip antibiyotik verdi bir hafta kullandım rahatladım epeyce ama yüzde 70 oranında iyileşmiştim antibiyotiğin 1 haftasını bitirip bırakalı, neyse sonra 2 gün iyiydim sonra yine boğazım feci şişti ve hâlâ şiş boğazım, yutkunurken acı veriyor. hafif ateş var onun dışında iyiyim dinç vaziyetteyim. bana yüzyıllardır kullanıla gelen anane ilaçlarından tavsiye eder misiniz sıkıldım artık bu durumdan

bir tutam adaçayını 1 su bardağı kaynar haldeki suda demle gargara yap.

  • ya ben lan neyse  (16.03.13 17:52:26 ~ 17:53:35)
tek çözümü tantum verde.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (16.03.13 18:03:16)
zencefil bal karışım. biraz balın içine bir çay kaşığı ama dolu dolu olmasız toz zencefili at,karıştır. gece yatarken,sabah kalktığında ye. İyi gelir.bir de tuzlu suyla gargara iyi gelir

  • karbasan  (16.03.13 19:27:49)
bende de aynı durum var aid ballı propolisli diye bi pastil aldım iyi geldi epey.
ama yok ben uğraşıcam diyorsan zencefil bal karabiber biraz ılık suyla karıştır 5 shotta işi bitirsin bence

  • fosforlu cevriye  (16.03.13 19:35:16)
bi tülbentin üstüne pamuk koy, pamuğun üstüne kolonya ve karabiber dök. sonra boynuna sar onu. en az iki üç saat kalsın. ama çok yakar dayanman gerek. kolonyalı kısmı ensene denk gelecek şekilde sararsan daha az yakar sanırım.

  • kanzavuri  (16.03.13 20:01:00)
vicks

  • mazungu  (16.03.13 20:51:15)