yavaş ve ısı veren tepkimeye giren iki sıvı

fikir şu içine sıcak su koyulan zımbırtının çok çabuk soğumasından çıktı. diyorum ki 60 santigrat civarı tepkimeye giren iki sıvı olsa, (biri toz da olabilir aslında), ve tepkime hızı nispeten düşük olsa, bu iki maddeyi bu zımbırtının içine koysak, saatlerce sıcacık olsak?

var mıdır böyle iki madde?

muhtemelen vardır da bu ürünlerde şunlar mühim:

alıcı kitlesi - hedef kitle
kimyasalların fiyatları - üretim maliyetleri
saklanabilirlik - raf ömrü - tekrar kullanılabilirlik - çevresel sağlık etkenleri

bu nedenlerle her kimyasalı ucuza bulup düzgün bir şekilde saklamayı başarıp, eş zamanlı olarak patlarsa falan zehirlememesini sağlamanız zor.

ondan dolayı şu anki materyaller tercih ediliyor. organik temelli yapılabilir mesela ama onun da üretimi fazla zahmetli.

yoksa dediğiniz fikir iyi hoş.
  • wiillii  (14.03.13 21:29:49)
var zaten öyle bir ürün. pedin içini jelle dolduruyorlar, jelin içinde de metal bir plaka oluyor. plakayı çıtlatınca jel sertleşip ısınıyor, bir kaç saate kadar da sıcak kalıyor. aynı zamanda tekrar kullanılabilir.
www.vippromosyon.com

  • yakuza123  (14.03.13 21:38:37)