svchost.exe ile ilgili

görev yöneticisinde 5-6 tane var bundan birisi çok kasıyor. ona sağ tıklayıp hizmetlere git yapınca wudfsvc hizmetnini gösteriyor? gerekli mi gereksiz mi virüs mü nedir bu zımbırtı?

anormal bi durum yoksa bilgisayarda normal.

  • lord  (13.03.13 14:55:14)
SYSTEM işlemi olarak görünüyorsa sıkıntı yok ama kullanıcı adı varsa yanında keylogger veya virus olabilir. Denediğim çoğu keylogger svchost.exe olarak gösteriyor kendini.

  • sarhosken alinan hesap  (13.03.13 14:56:33)
herhangi bir hata vermiyorsa virüs değildir.

  • westblack  (13.03.13 14:56:35)
internette hızımda yavaşlama var. sayfalar cok geç açılıyor

  • toro  (13.03.13 14:57:00)
direk bundan demek yanlış tabi ilk önce sıkıca bi taratmak lazım.

  • lord  (13.03.13 14:58:05)
11 tane svchost görünüyor.5i local service,2si network service, 4ü system. normal bir durum mu bu?

  • toro  (13.03.13 14:59:48)
11 tane olması gayet normal bir durum. onları hepsi sistemin çalışması için gerekli.herhangi birinde virüs varsa sistemin aşırı derecede yorulur, cpu zorlanmaya başlar. bilgisayarında bir yavaşlama falan söz konusu olur.

edit: sürekli kullanımda olan bir program veya arka planda çalışan bir uygulama falan yoksa sayı azalabilir.
  • lord  (13.03.13 15:03:26 ~ 15:04:08)
windows güncellemesiyle ilgilidir ya. güncelleme yapmadan önce, güncelleme sırasında ve güncellemeler bittikten sonra belli bir süre böyle olur. bugün de windows'a bir sürü güncelleme çıktı zaten. o yüzdendir. sıkıntı yok.

  • rotten head  (13.03.13 15:54:12)
şurada bahsedilmiş: social.technet.microsoft.com

  • fusion2dx  (13.03.13 18:38:17)