aklıma bir fikir geldi...

bir şirket olsa ve insanların online hayatlarını -isteğine bağlı olarak tabii- takip etse ve o kişi ölünce de -gene kişinin istediği- sitelere bunu bildirse, varsa son bir mesajı iletse, bazı hesaplarını kapatsa vs. güzel olmaz mıydı?

gün içinde o kadar duyuruda ya da başka sitelerde vakit geçiriyoruz, birimiz ölse haberimiz olmayacak.

yakınlarım facebookumu kapatırlar muhtemelen ama duyuru hesabımı, blogumu kimse bilmiyor mesela. ama böyle bir şirket olsa bunu bilir ve gerekli işlemi yapardı. hazırladığım son 9gag postunu yollardı, ölürsem bloguma şu yazıyı koyun dediğim yazıyı blogda yayınlardı vs...

siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

ben veriyorum zaten bu hizmeti. giriş paketi 20 yıllık 1000 dolar. 20 yıl içinde ölmezsen ekstra 5 10 20 yıllık paketlerle sözleşmeyi uzatabiliyorsun.

5 yıl: 350 dolar
10 yıl: 600 dolar
20 yıl: 1000 dolar
  • midesiz  (12.03.13 12:24:44)
@midesiz

senin fiyatlar çok yüksek, ben daha düşük fiyata yapacağım bu işi :D
  • yue  (12.03.13 12:31:04)
e zaten bu işi avukatın aracılığı ile yapaptırabilirsin
Eğer avukatınız yoksa mahkeme size bir avukat tayin edecektir

yani tam olarak avukatlardan farkını anlayamadım
  • ihan  (12.03.13 12:31:04 ~ 12:31:31)
:) bunu bende düşünmüştüm çok eskiden,benimkisi biraz daha farklıydı ama,
mesela adam ölünce pc deki pornoları,xxx dosyaları silmek ve sosyal ağlardaki hesapları kapatmak a.ş gibi

  • abuzittin  (12.03.13 12:52:37)