25 yaşından sonra da yeşil pasaport alabilmek?

Haziranda 25'ime girmemle en değerli varlığım olan yeşil pasaportumdan ayrılıyorum. Ancak teee liseden beri yeşil pasaport kullanıyorum. Yani çipsiz pasaportlar döneminde de vardı pasaportum. O zamanlar bayanlar evleninceye kadar yeşil pasaport sahibi olabiliyordu.

Birkaç ay önce duyuru'da okudum, "Kazanılmış olan hak" bilmem neyi nedeniyle 25'i geçmesine rağmen yeşil pasaport kullanan varmış. Bu konuda herhangi bir bilgisi olan ya da böyle bi tanıdığı olan var mı?
Bu süreçte izleyebileceğim yasal yollar nelerdir?

Not: Çalışmıyorum, öğrenciliğim de haziranda bitiyor. Ama yeşil pasaport uğruna Açık Öğretim'e kayıt olmaya hazırım.

bu konuda net yakın zamanda edinilmiş kesin bilgim var.
seninle aynı durumdayım
haziranda 25.doğumgünümü kutlayacağım.(2013-1988)
4 ay önce yenilediğim yeşil pasaportumda geçerlilik tarihi olarak doğumgünümden 1 gün öncesi yazıyor.

üzgünüm.
hepimiz adına :(
  • jimjim  (18.02.13 21:43:46)
mümkün değil diye biliyorum. benim de 2 senem kaldı. üzülüyorum...

  • yule  (18.02.13 21:55:30)
ne yaparsan yap 25i doldurduğun gün bitiyor hakkın

  • efrasiyab87  (18.02.13 21:58:56)
seninle aynı durumdayım, daha bu sabah umumi pasaporta başvurmak zorunda kaldım.

kazanılmış hak bir şey ifade etmiyor maalesef.
  • slackerbitch  (18.02.13 23:30:14)