Bedava Ftp Sunucusu

Selamlar,

Arkadaşlar şirketimizin dosyalarını saklayabileceğimiz ve istenilen zamanda yine şirketten herhangi birinin bu dosyalara kolayca ulaşabileceği bir ftp sunucusu ve/veya buna benzer bir depolama alanı arıyoruz.
Şirket çok kurumsal değil; bu yüzden sunucunun da çok profesyonel ve paralı olmasına gerek yok. Kısacası fakiriz =)
Bizim bir sunucu kurma veya kiralama imkanımız yok. (En azından şimdilik)
Bu hizmeti bedavaya veren siteler var mıdır ve nasıl kullanılır?

Teşekkürler.

dropbox tam sizin için. ücretsiz 2 gb alan veriyor, birkaç hesapla işlerinizi her yerden telefondan bile halledebilirsiniz.

  • ucan pirasa  (06.02.13 16:36:21)
google drive (5gb)
yandex.disk (10gb)

  • zgn  (06.02.13 16:39:25)
Dropbox benim de aklıma geldi, hatta ben kişisel olarak kullanıyorum.
Ama şirketteki diğer iki şahıs için çok da teknoloji bilgini olduğunu söyleyemeyeceğim. Dropbox onları biraz kasar gibi geliyor bana.
Böyle normal site formatında; kullanıcı adı ve şifre yazıp giriş yaptıktan sonra, postada gelen kutusu karıştırır gibi dosyalara bakabilmeleri lazım.
Aslında Dropbox'ın sistemi çok daha basit biliyorum ama değişik bir şey olduğu için bunu onlara anlatmak zor biraz =)
  • punkertifo  (06.02.13 16:39:41)
oncelikle soylemeliyim ki bu tarz bir servisi bedava bulabilmeniz soz konusu degil kanaatimce.

www.buffalotech.com

biz bu cihazi ftp server olarak kullaniyoruz. kurulumunu ve konfigirasyonunu ben yapmistim hatta. kendi yerel aginizda oldugundan sirket ici dosya transferi hizli da olacaktir. ayrica disardan da erisim saglanabilir. bu tarz cihazlari ftp olarak kullanabileceginiz gibi normal yerel ag surucu olarak da kullanabilirsiniz. tabi buna ayiracak bir butceniz var mi onu bilemiyorum.
  • alan shearer  (06.02.13 17:09:41)
mega.co.nz 50GB ücretsiz depolama alanı sunuyor. Site eski megaupload'un sahibi kim dotcom'a ait. Dropbox'ta dahil bu tarz sitelerde zaten kullanıcı adını girip, gelen kutusu karıştırır gibi dosyalara bakabilirsin. bundan daha basiti yok.

  • low-life  (06.02.13 17:18:10)