flash videoları dahi açamayan netbook

merhaba,
arkadaşımın bir netbook.u var. özelliklerini bilmiyor, bilgisayar da yanımda olmadığı için kontrol edemiyorum. fakat oldukça kullanışsız. yine de youtube da video izlerken bile takılması mümkün mü? en kötü bilgisayar bilgisayar bile 240, 320p videoyu açabilmeli diye düşünüyorum.

muhtemelen eski bi alet.
k-lite codec yüklü. driverlerini kontrol ettiğimde ses kartı vs gibi şeylerin güncel versiyonları çıkmıştı. henüz kurmadım. onların etkisi olabilir mi?

netbook adı üstünde. eskiden aldıysa bir de olma ihtimali var bu olayın.

  • nickiyle oynayan yazar  (05.02.13 23:49:01)
flash videolar bile diyorsun ya, flash videolarda kasmasi normal. flash video dedigin kastirir zaten :) benim eski netbook'da da ayni problem vardi. kasardi ama oynatirdi. ileri falan saracak olursan kismen dururdu vs. kisaca normal. driverla duzelecek bir sorun yok. belki flash player guncel degilse ve antivirus gibi bir seyler varsa onu kaldirarak biraz rahatlarsiniz. bir de chrome yerine ie veya firefox ile deneyin. chrome'un kendi flash'i bazen sorun cikariyor.

  • entrapmen  (05.02.13 23:51:31)
İçinde Windows 7 Starter ile falan geldiyse ve 1 GB Ram varsa felaket kasıyordur. Bende de var bir adet. Gittim Kubuntu yükledim epey ferahladı makina. 1 GB daha bellek eklemek de göz çıkarmaz ayrıca.

  • rosencruz  (06.02.13 02:06:35)