amerikan tarzı kurabiye?

en.wikipedia.org:Choc-Chip-Cookie.jpg

arkadaşlar şu kurabiyelerden amerikada yemiştim ama burda da yapmak istiyorum,sıcak çok güzel oluyor.Nette türkçe olarak da tarifleri var ama bunların içinde sanki bir karamel tabakası gibi bişey var ,o nasıl yapılabilir,ne eklenir?teşekkkürler...

carte dor (nasıl yazılıyor bakmadım) direk cookie seti satıyor komple alıyorsun evde yapıyorsun büyük marketlerde kek reyonuna bak

  • thracian  (04.02.13 17:52:53)
ben şuna benzer bir tarif kullanıyorum, gayet güzel oluyor

www.canyoustayfordinner.com
  • thejester  (04.02.13 18:29:55)
bu cookie'lerin abd'de genel olarak yapilaninin icinde karamel yok. yag ve seker cok un olmadan pistigi icin, sana karamel gibi gelmis bence... gerci zaten karamel dedigin sey de cok sekerin az suyla pismis hali :)
yani buldugun genel bir tarifi bence rahatlikla kullanabilirsin.

bi de bunlarin double chocolate chip cookie sekli var. hem hamura kakao katiyorsun, hem de uzerine chocolate chip onlar regular'lara gore daha lezzetli oluyor bence.(ben kakaolu hamurun uzerine hem cikolata chip hem de beyaz cikolata chip koyuyorum hem goze, hem de mideye hitap ediyor. tavsiye ederim...)
  • icince bokunu cikaran arap  (04.02.13 19:25:31)
o karamelimsi dokuyu elde etmek için esmer şeker ya da pekmez konuyor kurabiye hamurunun içine.

  • marikaki  (04.02.13 20:17:59)