Taşınabilir Hdd

Arkadaşlar yeni aldım.bi adaptör girişi bir de usb girişi var.benim sormak istediğim ise şu ; adaptörü hiç takmasam da sadece usb bağlantısı ile bağlasam ne gibi bi problem olur ??

Güc/enerji olmadan bir cihaz calistirmak?

o hdd gücünü adaptorden aliyor.
  • trimpot  (17.01.09 12:57:51)
hiçbir şey olmaz.

  • sanal uyku  (17.01.09 13:00:26)
@trimpot
moron değiliz onu oraya neden koydular diye bi düşünülür.zaten öğrenmek istediğim adaptörsüz soksam usb den hem elektrik hem veri kafayı yer mi makina demek istemiştim

  • artikbenimdebirvolvomvar  (17.01.09 13:02:06 ~ 13:04:34)
elektrik almaz usb'den. açılmaz o yüzden.

  • sanal uyku  (17.01.09 13:04:44)
Burada öyle sorular soruluyor ki, bu da onlardan biri sandim. Hatta -ne güzel lan malzeme cikti- diye bile düsündüm.

  • trimpot  (17.01.09 13:06:26)
sadece usb girişi olan hdd ler var onlar nasıl oluyor peki? mesela toshibanın..saddce tek giriş var

  • artikbenimdebirvolvomvar  (17.01.09 13:08:01)
O hdd'lerin beslemesi usb üzerinden yapiliyor.

  • trimpot  (17.01.09 13:10:57)
sanırım sürekli usb kablo makineye bağlı kalsın tak çıkar ucunu bozmayayım elektrik kablosunu çıkarayım diyorsun evet bir şey olmaz zararı yok.

ek bilgi.
3.5 inch modellerinde yok da, 2.5 inch modelleri için usb'den güç alan modeller var,(bunlar da iki usb kablosu olan ve tek usb kablosu olan şeklinde, tek usb kablosu olan için veri ve elektrik aynı kablodan)
iki usb kablosu: biri veri ve elektrik diğeri sadece elektrik kablosu. iki kabloyu birlikte taktığında gücü diğer usb kablodan aldığı için daha hızlı çalışıyor hdd.

kıssadan hisse elektrik-elektronik kasmak istiyorsan elektriği usb'den çekmen mümkün.
  • abtash  (17.01.09 13:11:39 ~ 13:13:12)
işte onlar yeni nesil oluyorlar, fiyatları da 300 tl'den başlıyo.
senin 120'ye almış olmanın numarası bu yani...

  • uyuzcan  (17.01.09 13:11:56)
Sizin gibi yapıp da(sadece usb'den bağlamak) açamayanlar için şöyle bir çözüm duymuştum:
Çift uçlu usb ile bağlamak. Denilene göre adaptör konmasının sebebi usb'den aldığı gücün yetmemesiymiş. Çift uçlu usb kablo ile bağlayınca adaptör olmadan da yeterli gücü alabilmekteymiş alet...
"Miş" diyorum zira denemedim.
  • late viper  (17.01.09 13:22:45)
calısmaz, bi sorun da olmaz.

  • bryan fury  (17.01.09 13:28:04)
şöyle ki;

senin aletin içinde bir adet standart hdd var (hani kasanın içinde olandan), dolayısıyla aynen power supply'dan gelen güç kablosunda olduğu gibi bir adet 12V ve bir adet de 5V güç girişine ihtiyacı var. 5V gücü USB girişiyle sağlayan alet 12V'u da adaptörle almak durumunda.

denemişsindir, eskaza dönmüş veri de aktarmıştır, bilemem. ama macera aramaya gerek yok, 3 gün sonra alırsın eline bütün arşivini mazallaa.
  • uyuzcan  (17.01.09 13:30:19)