Hamburger Etini Haşlamak

Elimde iki tane hamburger eti var. tavada kızartmak yerine tencereye koysam suda pişirsem olur mu? kaç dakika gerekir?

yapma dağılabilir

  • the last ottoman emperor  (02.02.13 23:16:23)
haşlanmaz o. dağılır. tadı da çok kötü olur. yağsız pişirebilirsin.

  • april12th  (02.02.13 23:17:01)
tavada kızartmayacaksın.
yağsız tavaya koyup 2 tarafını da 3'er dakika falan pişireceksin.
haşlama, çöpe atarsın.
  • blatta hiberna  (02.02.13 23:18:43)
amacın ne? çok az yağ koy tavaya hatta yağ koyma kağıt havluya yağ emdirip onu tavaya sür o şekil kızart, zaten yağını bırakır kendiside. öyle suda pişirmeye kalkıp mundar etme, bizimde midemizi bulandırma :)

  • Elena  (02.02.13 23:19:58)
çok az yağ var. özel bir et. bi tanesinde 4 gram falan vardır. normalde 15-20den aşağı olmaz.

peki önce tavada kızartsam, dışı koyulaşana kadar. ondan sonra tencereye alsam olur mu? hem böylece dağılmaz. dışı sertleşti ya hani...

edit: yağ koymadan tavaya koyduğum zaman yanıyor dışı. çünkü etin kendisinde çok az yağ var zaten. bırakacak yağı yok.
edit 2: zaten çok az yağla kızartıyorum normalde ama her bulaşık esnasında tavadan sapsarı şeyler çıkıyor suyla yıkarken. ııyk diyorum midem bulanıyor o yüzden bunu deneyim dedim.
  • rebio  (02.02.13 23:20:36 ~ 23:22:20)
%100 et , kıyma , köfte olmadığı için dağılır.
varsa tost makinesinde yapabilirsin ama çok az yağla.

  • jimjim  (02.02.13 23:21:16)
önce biraz kızartıp sonra haşlarsan daha da kötü olur bence ama muhtemelen dağılmaz. tost makinesini sakın deneme, evde o kadar kötü bir koku bırakıyor ki 3 gün çıkmıyor koku.

  • the last ottoman emperor  (02.02.13 23:26:36)
tost makinesine koyuyorum ben çogzel oluyor. böyle tost makinelerinin tepsileri olur ya ufak tabii var mıdır bilmiyorum ama bu da bi fikir yani.

  • ekaterina  (02.02.13 23:35:25)