albüm önerileniriz

çoğunlukla progresif şeyler dinleyen birisi olarak şu son 6 aydır sürekli aynı albümleri dinlediğimi farkettim ve artık biraz farklı şeylere yöneleyeyim dedim. alternatif, blues, rock ve metalin her türü başta olmak üzere her türlü albüm önerilerinize açığım. (pop ve dupstep hariç.) sadece kıstas olarak robot gibi müzik icra eden grupların albümleri yerine içerisinde duygu ve ruh bulunduran albüm önermenizi rica ediyorum.

all is violent all is bright- god is an astronaut

sounds of a playground fading- in flames
  • 1 saat bende 50 dolar  (01.02.13 23:39:04)
armistice
oniric
the moon and the night spirit
balmorhea
melody gardot
  • thracian  (01.02.13 23:46:46)
Dream Theater - ayrim yapamiyorum albumleri arasinda

  • Godless  (01.02.13 23:49:06)
floating - eloy

dream is destiny - no clear mind

oh what a lovely war - coloner bagshot

thirteenth step - a perfect circle

rajaz - camel

10,000 days - tool

the moon and antartica - modest mouse

F♯A♯∞ - godspeed you black emperor

ayrıca şu ikisini her gece yatmadan önce plaktan dinliyorum, ayrıca belirtmek ihtiyacı duydum, nedendir bilmem :)

silent cries and mighty echoes - eloy

ferdi özbeğen ile sohbet - ferdi özbeğen
  • nohut kokusu sacan duduklu tencere  (01.02.13 23:49:37 ~ 23:49:58)
riverside?

  • sifirin altinda  (01.02.13 23:55:29)
Başka bir sitede paylaştığım, 2012 en iyiler listesini kopyalıyorum. Çoğu aradığın cinsten şeyler tahminimce:

20) Abrahma-Through The Dusty Paths of Our Lives: Fransız işi depresif stoner???

19) Karma to Burn-Slight Reprise/Moonless-Calling All Demons: Desert rock denen türden çok hoşlanmamakla beraber KtB gözardı edilemeyecek bir iş çıkarmış. Moonless bu sene çıkan onca albüm arasında kaynadı gibi. Listeyi oluşturmadan önce last.fm'den sevdiğim parçalara göz attım ve 19. sırayı paylaştırayım dedim.

18) Trippy Wicked & the Cosmic Children of the Knight-Going Home

17) Orange Goblin-A Eulogy for the Damned

16) Grand Magus-The Hunt

15) Witch Hazel-Forsaken Remedies: Yanlış hatırlamıyorsam grubun ilk albümü. Güzel başlangıç yapmışlar. 2013'te de sıklıkla dinlenesi.

14) Daylight Dies-A Frail Becoming

13) Graveyard-Lights Out

12) Witchcraft-Legend: Önceki albümlerine pek ısınamamıştım. Graveyard'ı burun farkıyla geçmişler bu sene bence.

11) Wo Fat-The Black Code

10) Baby Woodrose-Third Eye Surgery: Tutunamayan adam Lorenzo Woodrose (bkz.f0.bcbits.com ) ve taifesi pes etmiyor. 70'ler düğün salonu soundlu psychedelic rock.

9) Windhand-Windhand: Mor, doom metale yakışıyor! Enc. Metallum'da "a spiral through hell" şeklinde tanımlanmış. Daha iyi ifade edemezdim. Kadroda eski bir Alabama Thunderpussy elemanı var.

8) The Sword-Apocryphon

7) Candlemass-Psalms for the Dead

6) Baroness-Yellow&Green

5) Revolting-Hymns of Ghastly Horror

4) Mustasch-Sounds Like Hell, Looks Like Heaven

3) Fuzz Manta-Vortex Memplex: İyi ki listeyi aralık sonuna kadar bekletmişim!

2) Ice Dragon-Dream Dragon

1) Stubb-Stubb: Defalarca dinlemesem de bir şekilde aklımda en çok yer eden albüm Stubb oldu. Buram buram Clutch kokan açılış parçasının da etkisi olabilir: www.youtube.com
  • tozluhikaye  (04.02.13 20:47:32)