ogs nedir, hgs nedir

yav ben köprüsü olmayan, otoyol kullanmayan gariban bir ankaralı olarak bu ikisinin farkını anlamıyorum. he tamam eskiden bi ogs vardı. buna para mı ne yükleniyordu, cama yapışıyordu, gişeden geçerken alet bunu okuyordu. bir de kgs vardı, arasıra kullanan bundan alıyordu, karta kredi yükletip gişeye kart okutarak geçiliyordu.

şimdi kgs'yi kaldırdılar, yerine içine para yüklenip cama yapıştırılan, gişenin otomatik okuduğu hgs'yi getirdiler.

ama bi saniye, içine para yüklenip cama yapıştırılan gişenin otomatik okuduğu ogs diye bir sistem vardı ki zaten? hgs ne oluyor? aynısı değil mi, ne farkı var ogs'den?

Zamanında OGS cihazı diye milleti siktiler, olan o.

  • dampire  (01.02.13 13:11:29)
senin alacağın hgs usta.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (01.02.13 13:17:33)
20 liraya hallolacak cihazı 120 liraya kaktırdılar millete.. şimdi de hgs ile zengin ediyorlar birilerini..

hgs'nin tek avantajı gişeyi büyük tutup aynı anda 2-3 aracın da geçişini sağlamak.. bu da içindeki rfid teknolojisi sayesinde.
  • hosein  (01.02.13 13:21:41)
hgs ye para yüklüyorsun, ogs de kredi kartından çekiyor. ha bizde 5 tane ogs cihazı var hiç ekstra para vermedik, sikilen milletin çocukları neden bu kadar coşkulu anlamadım.

kullanacaksan ve kredi kartı ile her ay belli bir kotayı tutturuyorsan ogs al kafan rahat olsun! hem ogs yıllarca nakitten de kgs den de daha ucuzdu!
  • bir ileti paylastim  (01.02.13 13:46:15)