Canon EOS 600D (T3i) getirtecem..

Şimdi bu alet bana baya güzel görünüyor. şurdan 2-3 link atacam size bana değerlendirir misiniz hangisi daha avantajlı ? Bir de setler baya avantajlı gibi onu da mı düşünsem

1- www.amazon.com

2- www.amazon.com

3- www.amazon.com

aletlerin hepsi güzel fiyatları pek bilmiyorum ama 18-55 makinayı kullanmayı öğrenebileceğin bir lenstir bir yerden sonra yetersiz geleceği kesindir. eğer bu sadece bir heves değilse biraz ileriye yönelik düşünüp güzel bir lens alman daha mantıklı olabilir. canon ef-s 17-55 f2.8 gibi mesela. kit setlerden çok daha pahalıya gelecektir ama yine de parasına değer. ben de japonya'dan yazın eos 600d'yi 18-55 ve 55-250 kitiyle birlikte aldım gayet de ucuzdu ama 6 ay geçmeden yeni lens istiyorum diye tutturdum. bu hafta içinde 17-55'im geliyor olması lazım ailecek bekliyoruz kendisini.

fotoğrafçılık pahalı bir hobi ve sonu yok gibi bir şey. ciddi düşünüyorsan ciddi para ayırman gerekecek.

yukarıdaki üçünü düşünürsek ben şu anki kafam olsa ve fotoğrafçılığı öğreniyor olsam kit lens olarak 18-135 alırdım çünkü aralığı çok geniş ve lens tak çıkar derdi olmayacaktır.
  • argent dawn  (28.01.13 10:41:43)