splitter/modem/telsiz telefon

merhabalar;
bir ev düsünün ki;
3 tane paralel hat telefon çıkışı var. birine eski tip telefon takılı, birine telsiz telefon, birine de modem.
splitter yok (olması lazım sanırım da dur bi oku önce)
eski tip telefon sürekli takılı, hiçbir şeye etkisi zararı yok.
telsiz telefon takılıyken internet bağlantısı çok yavaş. telsiz telefon sinyalleri modemi rahatsız ediyor sanırım.
telsiz telefon takılı değilken internete girebiliyorum, aksi durumda giremiyorum.
..
şimdi;
1)splitter alacağım (değil mi), telsiz telefonun takılı olduğu hat girişine takmam yeterli olur mu?
2)splitter alındığı vakit modem ve telefon aynı hatta mı(paralelden değil) çalışmalı?
3)splitter nerelerden alınır? ne marka alınabilir, ortalama bedeli nedir bunun?
..
sağolun varolun..

Merhaba,

Kullandığınız telefon hattına bağlı her cihaz, modem'e paralel bir cihaz olur ve kablo üzerindeki sinyalin bölünmesine neden olur.Telsiz telefon yalnizca wireless sinyalini etkiler bunun haricinde diger ahizeli telefondan farki yoktur.

1) Tum telefon baglantilarina microfilter alip telefondan once ona takip ondan cikan kabloyu telefona takabilir, veya bir adet splitter alip ondan cikan phone kablosu ile butun telefonlara hatti dagitabilirsiniz makul olani budur.

2) Evet, splitter aldiginizda adsl hizmeti aldiginiz telefon hattina takmali ve telefonlari splitter ile bolmelisiniz..

3) Splitter, elektrikcilerde veya bilgisayarcilarda bulunur 3-5 ytl biseydir rahatlikla edinebilirsiniz.
  • kobrettii  (13.01.09 19:08:53)
öncelikle teşekkürler;
evdeki telefon hatları duvarda priz gibi, ben splitter'ı ana girişe takamıyorum. 3 tane telefon prizi var işte (çok cahilim çok). üçüne de splitter taksam, ikisini telefon çıkışından telefonlara bağlasam, birini de modem çıkışından modeme bağlasam sorun düzelir mi acaba? çok mu saçmaladım nedir..

  • stanley weber  (13.01.09 19:24:43)
2 telefon çıkışı olan splitter var mı emin deilim ama 1 modem ve 1 telefon çıkışlı için şöle birşey yapmalısınız;
.
duvardan gelen hat --> [splitter] 1 --> telefon (bunu diğer telefonlar için çoğaltabilirsn)
......................................................2 --> modem --> paralel telefon (eğer modemin
üzerinde bir telefon çıkışı daha varsa paralel telefonu da buraya bağlıyabilirsiniz)
  • oem  (13.01.09 19:29:02)
splitter'da bir tane "line" girisi vardir. burada gelen hatti takarsiniz. sonra bir "modem" bir de "telefon" cikisi bulunur. "telefon" cikisina telefonlari, "modem" cikisina modemi takarsaniz sorun hallolur.

** ayrica telsiz telefonlar sadece wireless baglantiyi degil, gelen datayi bile etkiliyor, evet.
  • trimpot  (13.01.09 20:15:03)
prizlerden ayriliyorsa eger, mikrofiltre alarak da onleyebilirsiniz her telefon icin. mikrofiltrede 2 cikis vardir bir line girer ve karsinda takili olarak uzatma kablosu bulunur onuda telefona takarsiniz.

*** telsiz telefonlarin calisma frekansi bakir kablodan iletilen datayi etkilemez, alakasi yoktur.
  • kobrettii  (13.01.09 20:47:16)
peki telsiz telefon takılıyken internetin kesilmesi, ama normal telefon takılıyken kesilmemesi nasıl oluyor ki?
ben deneyeyim söylediklerinizi, sağolun..

  • stanley weber  (13.01.09 21:18:31)
Benim genelde karsilastigim sorun; telsiz telefonu actiktan sonra kesilen net baglantisi oldu. Takiliyken herhangi bir durum söz konusu degildi yani.

Muhtemelen splitter taktiktan sonra sorun çözülecektir.
  • trimpot  (14.01.09 06:28:39)
oha neredeyse benim sorduğum sorunun aynısını sormuşsunuz. altında yazan cevaplar belki faydalı olabilir. ben yeni telefon hattı aldığım için deneme fırsatım olmadı.

(git: 16349)
  • kibritsuyu  (14.01.09 08:28:17 ~ 08:28:34)