çok sıkıldım

8000 nüfuslu bir ilçeye yeni atandım. maddi olarak devletten alınabilecek neredeyse en iyi maaşı alıyorum. alıyorum ama gel gelelim burada yapılacak hiç bişey yok. çevremde akranım olup da gezip tozabileceğim kimse de yok. yakın çevreye git gel yaparak gezdim bitirdim. nasıl geçer günler bi akıl fikir verin.

bu arada mutsuzluk değil olay tamamen can sıkıntısı

hobi edin.

  • sanrey79  (22.01.13 20:43:20)
bir cevap vermeyeceğim ama söylemem lazım;
zamanında seninle aynı dertte olan ben, şu duyurunu okuyunca "keşke senin yerinde olsam" diye geçirdim içimden.
ayrıca 8000 nüfus demek türkiyede ki 4-5 ilden daha büyük bir yer anlamına gelir, önerilerin ilk sırasında "bir manita bul" gelir.
  • etna  (22.01.13 20:43:33)
Ayda bir iki kere yurtdışı tatilleri...

  • ravioli  (22.01.13 20:43:42)
ben de afyondayım. evden işe işten eve. bir bok geçmiyor hacı.

''get used to''

ben istanbul'dan buraya atandım. 4 ay geçti hala bir bok yok. ki çok hareketli sosyal bir insanım.
  • mahsunkul  (22.01.13 20:43:47)
İnternetten online kursa başla www.coursera.org
Kitap oku, film-dizi-belgesel izle, pc oyunu vs türü oyunlar oyna
aylık dergilere üye ol
seminer vs kurslara eğitimlere git. Kesin vardır belediyelerin halk eğitim merkezlerinin fln. çoğu da ücretsiz hatta.

en iyisi sevgili yap, kapris çek ömrünü yiyo insanın...
  • buzbebek  (22.01.13 20:46:09)
kahveye takıl, başka çaren yok çünkü öyle yerlerde. eve kedi köpekte alabilirsin. karıya kıza sakın yazma bu arada, yamulturlar. osursan duyulur küçük yerlerde zira.

  • eyyorlamam bu gadar  (22.01.13 20:46:10)
devletten alınabilecek en iyi maaş derken? milletvekili maaşından falan yüksek mi? eğer öyleyse yani dedikleri gibi 2-3 haftada bir avrupa'ya falan git hocam.

  • icim urperiyor  (22.01.13 20:47:18)
@sanrey79 yavaştan pazılla kıl testereye sardım zaten.

@etna manitadan yeni ayrıldım. şu an azıcık mutluysam o yüzden zaten :)

@ravioli aday memurluk kalksın ayda bir yurtdışı zaten.

@mahsunkul afyona şükret. orası buraya göre metropol :)
  • kumlupara  (22.01.13 20:47:49)
kaç para kazanıyosun

  • Troll  (22.01.13 21:08:01)
10binden fazla kazanabilen adam nasıl sıkılır lan

  • Troll  (22.01.13 21:19:33)
nereye atandın yaa?ayrıca en iyi maaş derken ne alıyosun,işin ne ki?evet soruyla alakası olmasa da meraklandım hem ona göre bişeyler söyleyebiliriz belki.

  • bunumu demek istedin  (22.01.13 21:21:37)
ehehehe ne 10 bini la :) normal insanların dünyasında yüksek alıyorum :)) bi 5 bini görüyoz yalnız :))

  • kumlupara  (22.01.13 21:23:24)
ben kendimden bahsedeyim;

afyonkarahisar'da 2800 minimum kazancım var aylık. nöbet de tutarsam 3100'ün üzerine çıkıyor.
bu arkadaşın ne sıkıntı çektiğini anlayailiyorum. olay para olayı değil.

ortamın yoksa 10.000 kazansan da bir boka yaramıyor çünkü.
  • mahsunkul  (22.01.13 21:23:57)
arkadaş para iyi güzel de yiyecek yer yok. netten alışveriş etsem bile kargo ilçeye haftada bir geliyor düşünün olum durum ne kadar boktan :)

  • kumlupara  (22.01.13 21:26:51)
devletten 5.000 lira kazıyorsan muhtemelen müdür pozisyonunda atanmışsın?
yaşının da böylelikle 40 civarı olduğunu düşünüyorum. bu yaştan sonra biraz zor zaten sosyalleşmek.

aksi durumlarda devletten 5.000 lira kazanmak neredeyse imkansız. nedir mesleğiniz acaba merak ettim?
ben götümü yırtıyorum 3100 civarı geliyor.
  • mahsunkul  (22.01.13 21:30:13)
denizde kum sende para .d.d

  • lawist  (22.01.13 21:45:15)
Peki bu ilçe illere çok mu uzak ? Araba al ve haftasonu yakın illere git.. Ayrıca çevrendeki tarihi ve diğer yerleri gez... Bunun dışında para biriktir işte..

  • tasdelen  (22.01.13 21:47:57)