bir arkadaşım öldü.

20 yaşında gencecik bir kız. tatillerde çok görüşürdük, çok sevdiğim bir insandı, çok iyi anlaşırdık. tatil dışında yılda birkaç kez anca görüşmemize rağmen yeri büyüktür.

dün gece alkollü bir herifin kullandığı otomobilde sıkışarak öldü. haber videosunu izleyene kadar inanasım gelmedi. resmen videoda onu gördüm demir yığınının içinde.

şoke olmuş durumdayım iki saattir. yıkıldım.

cenazesi yarınmış. cenaze ortamına hiç gelemeyen bir insanım, zaten tek gideceğim çevresini tanımıyorum, oturup tek başıma kenarda ağlamaktan korkuyorum.

böyle bir cenazeye gitmeyip, ömür boyu 'ulan cenazesine bile gitmedik' diye vicdan azabı çeken var mı?

bi birayla arabanın kralını kullanıyorum, ne olacak diyen orospu çocuklarına da selam ederim buradan.... buna sebep oldunuz: video.haber7.com

bi birayla arabanın kralını kullanıyorum, ne olacak diyen orospu çocuklarına da selam ederim buradan...

bende sana katılıyorum alkollü araba kullanmanın cezası sorgusuz sualsiz hapis olmalı diyorum.

cenazesine gidebiliyorsan git derim.
  • basond  (20.01.13 21:42:33 ~ 21:43:51)
Öncelikle başın sağolsun...

Cenazesine git mutlaka, bi köşede ağlamaktanda cekınme acını yaşa...
  • Sskywalkeremre  (20.01.13 21:42:40)
başın saolsun,ama evet gitmek gerek bende de böyle bi durum var arayıp baş sağlığı bile dileyemiyorum ama pişman olabilirsin,git tek başına ağlarsan ağla o an önemli olmaz zaten.

  • bunumu demek istedin  (20.01.13 21:43:13)
git üstadım o cenazeye. bir köşede bir şeyler paylaştığın insan için son kez ağlaman gerekiyorsa da ağla. o cenazenin tekrarı olmayacak. bunun ayıbı yok.

  • galahad  (20.01.13 21:44:34)
cenazesine git.çünkü ona son görevini yapmış olursun,hem de daha güçlenirsin.hani cenaze ortamlarına dayanamıyorum diyosun ya.ölüm hayatın bir gerçeği çünkü.başın sağolsun.nur içinde yatsın.

  • rock n roll  (20.01.13 21:45:23)
Öncelikle başın sağolsun, Allah rahmet eylesin. Şahsi tavsiyem o cenazeye mutlaka gitmen yönünde.. Ağlamaktan da çekinme. Ayıp olan, günah olan ağlamak değil o alkollü lavuğun direksiyon başına geçmesi..

  • bilmemkacincinick  (20.01.13 21:47:55)
başın sağolsun, allah rahmet eğlesin.

git bence cenazeye, bir nevi son görev çünkü. sonrasında pişman olabilirsin niye gitmedim diye. yalnız olmak istemiyorsan da yakın bir arkadaşından rica edebilirsin seninle gelmesi için.
  • yok artik daha neler  (20.01.13 21:52:17)
Cenazeye git. Daha iyi hissedersin. Başın sağolsun.

  • arnold schwarzeneger  (20.01.13 21:59:54)
git. ben çok çok yakın bir arkadaşımın cenazesine gidemedim, haber vermediler okul durumlarım yüzünden, zaten yetişme ihtimalim de çok azdı. ama hala son kez de olsa yanında olamadığım için üzülüyorum her aklıma geldiğinde. git derim.

  • iste o kavunici balik  (20.01.13 22:02:28)
bi köşede otur ağla ama git.

  • cecilia  (20.01.13 22:06:29)
git.

  • il padrino  (20.01.13 22:06:50)
çok kötüymüş, başınız sağolsun. gitmeniz lazım bence.

  • timed arcs petri net  (20.01.13 22:08:21)
Öncelikle başınız sağ olsun. Gidin, ona son görevinizi yerine getirin. Yalnız bir arkadaşınızla hatta merhumla ortak arkadaşlarınızla gitmeniz daha iyidir.

  • poyrass  (20.01.13 22:15:44)
Allah rahmet eylesin. Git bi fatiha oku, vedalaş.

  • yedinumara  (20.01.13 22:19:52)
başın sağolsun,

cenazesine git bence. dua oku ona. helalleş.

ateş düştüğü yeri yaktığı için sorumsuz insanlar başkalarını düşünmeden trafiğe çıkıyor. kendi ocağına düşse yangın farklı davranırlar halbuki. sadece alkol meselesi de değil. neler neler var, bizim patron son model audi ye biniyor diye 130-140 ile gitmeyi kendine hak görüyor. Allah bizi ve sevdiklerimizi böyle insanlardan korusun.
  • yue  (20.01.13 22:30:33)
Alkollü araba kullanan adamların ölmeyip de etrafındaki insanları öldürdüğü şu dünyaya lanet olsun amk. Keşke kullanan ölseymiş kızın yerine diyorum 2 saattir burda içimde.

Cenazeye git vicdan yapma ağlayan adam olmuyo mu ? Ağla ağlayacaksan.. Sonuçta az da olsa birbirinze hakkınız vardır. Her ne kadar çok inanmasak da sen üstündeki hakkını helal et derim kardeşim.. İyi günde yanında olduğun insanların son anlarında da yanında ol. Ortamdaki insanları siktir et senin görevin ona. Arkasından ağlaman hakkını helal etmen gerek bence ...
  • veilofsin  (20.01.13 22:54:29)
git ama ağlama bence.

  • Troll  (20.01.13 22:57:44)
allah rahmet eylesin. bence de cenazesine kesin git. zaten yas ortamı ille biri olmalı yalnızlık falan diye düşünmen gerekmez. ölen kişi dini inançlarım gereği gelenlerden haberdar oluyor diye düşünüyorum bu arada.

  • ssge  (20.01.13 23:09:55)
Sağolun arkadaşlar. Gittim cenazeye. Toprağı bol olsun, ne diyelim.

  • roket adam  (21.01.13 16:34:20)