Medikal bölüm kalkmalı mı?

Ne zamandır aklımdaydı da şimdi paylaşayım dedim. Şimdi duyurunun medikal bölümü de güzide, aktif bölümlerden biri. Ammavelakin bana biraz sıkıntılı gibi geliyor. Şöyle:

Burası doğal olarak tamamen yazışma üzerinden yürüyor. Yani birisi ağrısını yazıyla anlatıyor, karşıdaki de bunu okuyup yazıyla karşılık veriyor. Ancak bunun tanı koymada pek sağlıklı bir yol olmadığı konusunda herkes hemfikir sanırım.

Ha diyeceksiniz ki, 'burada zaten kesin tanılar değil, tavsiyeler veriliyor ve işin uzmanına gidilmesi söyleniyor' Buna da itirazım yok, oraya gelen cevapların hepsinin yardımcı ve yapıcı olduğunu düşünüyorum.

Ancak her zaman soruyu soran taraf bunu öyle algılamayabiliyor. Sizin verdiğiniz küçücük tavsiyeyi kafada büyütüp bunu dert hatta takıntı haline getirebiliyor. Özellikle panikatak/anksiyete gibi şeyler yaşıyorsa.

Ama bir yandan da diyorum ki kişinin kendi aklıyla, bilinciyle yazdığı bir şeyi de yasaklamak ne derece mantıklı?

Amaan öyle ya işte, dert mi arıyorum kendime nedir...

Ama bir yandan da diyorum ki kişinin kendi aklıyla, bilinciyle yazdığı bir şeyi de yasaklamak ne derece mantıklı?
bunu yazacaktım, baktım ki sen yazmışsın kopyalayım dedim. kişi bunu kafasında büyütebilir demişsin de, kendi aklının filtresini kullanmalı neye inanıp güveneceği hakkında.

zaten bu kategoride bi duyuru açarken orada uyarı veriliyor. üstelik duyurunun işleyişini az buçuk bilen kimse cevapların ne kadar güvenilir olduğunu görecektir.

bence kalkmamalı.
  • dahinnotha  (17.01.13 22:33:30 ~ 22:34:52)
Johnricksen +1 aynı durumu yaşayan birisinden tavsiye isteniyor ki içi rahatlasın ya da çok basit bir konuda çok bilinen ama soruyu soranın bilmediği bir tavsiyede bulunuluyor. bence çok faydalı. kalsın.

  • kakao  (17.01.13 23:12:36)