pattes ne kadar zamanda haşlanır?

selamlar,

6-7 tane patatesi çok derin olmayan bi tencereye koydum. soğuk suyu da koydum. altını yaktım en büyük ocak gözünün. ne zaman yeterince yumuşamış olur bu patatesler? aşağı yukarı kaç dakika? sonrasında ezilerek püremsi bir şey yapılacak bunlarla. soğan-salça falan eklenecek. ne
mersi.

zamanını bilmem de patatesleri çatalla kontrol edebilirsiniz. bir de çok su koymayın üstünü örtecek kadar olsun yeter. daha hızlı bişer öyle

  • zgn  (15.01.13 21:50:10)
kestiğin boya göre yarım saat 40 dk civarı, çatal batırıp anlarsın. ama aklında olsun şu ufo gibi buğulama için tencere içine konulan şeylerle patatesler suya değmediği için çok güzel haşlanıyor, ben ince ince dilimliyorum 15 dk da filan hazır oluyor. azar azar süt katıp tereyağı da ekleyip iyice ezersen çok kıvamlı olur, ondan sonra ne katarsan gider üstüne.

  • kediebesi  (15.01.13 21:50:53 ~ 21:51:44)
@wide

arkadaş bunun nesi duyurunun bokunu çıkarmak allasen? gayet duyuru konseptine uygun bir soru. çatalı batırarak görebileceğimi ben de biliyorum ama zırt pırt mutfağa gitmek istemiyorum bu soğukta.
  • fatihkkk  (15.01.13 21:51:33)
patatesleri tum olarak degilde yikayip, kabuklarini soyup, dograyip uzerini az gececek kadar temiz suya koyarsan 15 dakikaya haslanir

  • 65 derece  (16.01.13 08:54:19)