kim 20000 lira için aylık 2000 tl verir ?

elimde 20.000 tl bir para var.. yediğinizin içtiğinizin ayrı gitmediği bir arkadaşınızı düşünün.. hah işte bende en yakın arkadaşımdan şöyle bir teklif aldım.. "parayı bana ver, abimin bir arkadaşı var ona vericez sana ayda 2000 lira verecek, 1 sene sonunda da paranı geri alacaksın".. şimdi bu teklife ne denir. bu devirde kim 20000 lira için aylık 2000 tl verir, bu nasıl bir mantıktır.. bu soruları tabi ki de onada soruyorum. aldığım cevap "bende verdim borsa da değerlendiriyor bana da geliyor aylık bir rakam" oldu.. evet ey sevgili duyuru sakinleri görüşlerinizi rica ediyorum..

vermem

  • baldur  (11.01.13 09:30:50)
"abimin bi' arkadaşı" nedir ya? 20.000'den bahsediyoruz burada.

  • brotha b  (11.01.13 09:32:24)
koşarak uzaklaş. borç alabilmek için insanlar ne yapacağını şaşırıyor. a okadar parayı belge olmadan verme enet gibi mesela. artı parayı alan veya sana senet imzalayan kişinin malı mülkü var mı? şu an işin en kötüsünü düşünmen lazım. tefeciler vermiyor o kadar parayı.

  • ground  (11.01.13 09:33:01)
verme paranı.

  • aliyoni  (11.01.13 09:33:42)
o parayi birak arkadasinin abisinin arkadasina, babana bile verme..
sakin.
eger ki bu parayi degerlendirmek istiyorsan, git kredi cek 10bin liralik, sonra, git, 2012 model fiat linea al, git bi tane rent-a-car'a, arabani 2 senelik kiralatmak istedigini soyle.. aylik sana 800 lira gibi bi para getirir bu. 2 senede hem 1 tane araban olur, hem 20bin liran degerlenmis olur hem de 10bin daha kazanmis olursun.

selamlar..
  • uyku semesi  (11.01.13 09:34:49)
bunu sizden alacagına bankadan alsın madem o kadar kazanabiliyor . banka yıllık %25 faiz alıyor.. eger boyle bır ımkanı olsa sonsuz zengınlıgı elde ederdi..

paranıza sahip olun . bahsedılen seyın gerceklıgı yok..
  • kennym  (11.01.13 09:35:07)
sakın verme.

  • kakao  (11.01.13 09:40:43)
1 yılda 20 bin lira olan paranı 44 bin lira yapıp sana geri vereceğini söylüyorsun yani. borsada bu parayı çok çok çok ama çok risk almadan yapması imkansıza yakın. borsa kazandırsa kazandırsa en sağlıklı, en az riskli şekilde şu günlerde yıllık yüzde 20 kazandırır. sen yüzde yüzün üzerinde bir kazançtan bahsediyorsun. rasyonel düşün. ana paranı bile alamazsın. bir soru;

bir yılın sonunda arkadaşın sana gelip, abisinin arkadaşının parayı borsada kaybettiğini, batırdığını, hiç ettiğini söylediğinde ne yapacaksın?

eğer niyetin varsa bir yatırım şirketine sözleşme karşılığında muhafazakar risklerle paranı teslim et. emin ol daha akla mantığa yatar. uzak dur.
  • karlmarx  (11.01.13 09:42:05)
hocu,

www.isbank.com.tr

bak şu adrese, işbankasından 20 bin lira kredi çeksen ayda 1900 lira ödemen gerekiyor. senin arkadaşın abisinin arkadaşı parayı bankadan alsa 1900 lira ödeyecekken senden alıp 2000 lira ödeyecek ve 1 sene sonunda 20.000 lira daha verecek sana. buna inanıyorsan o para muhtemelen lotodan çıkmıştır zira 20 bin lira çalışıp kazanıp biriktirecek zekada bir insan buna sadece güler.
  • cek  (11.01.13 09:54:23)
zaten vermeye meyilli değildim, ama kafamda bi acaba vardı.. çok teşekkürler görüşleriniz için..

  • giga1905  (11.01.13 09:57:10 ~ 09:57:24)
verme sakın. gitsin kredi çeksin bankadan.. sen banker misin amk?

  • bilmemkacincinick  (11.01.13 10:10:32)
Senet yaparım.

  • gerzekali final edition sp1  (11.01.13 10:12:06)
1- Parayı tabi ki vermeyin.
2- "Yediğinizin içtiğinizin ayrı gitmediği" o arkadaşlığı bir gözden geçirin. Eğer arkadaşınız aşırı saf ve iyi niyetli biri değilse... Bildiğin yarım ağız dolandırıcılık teklifi.

  • saatgeceninonikisi  (11.01.13 10:16:58)
Dostum sakın verme sakın

  • skahvecioglu  (11.01.13 10:27:34)
Sakın verme, çıldırma, aklını başına devşir. Sen olsan verirler miydi, bence kimse vermezdi.

  • hadji  (11.01.13 10:39:42)
verme

  • azeroth  (11.01.13 12:42:52)
bu işte tefecilik deniliyor. faizli para alıp bir süre sadece faiz ödeyip sonra anaparayı ödemek yani.

gene de oran manasız derecede yüksek. ancak her noktadan batmış kimseden para bulamayan bir insan bu şartları kabul eder.

%99 olasılıkla ne paranı ne de aylık ödemeleri alabilirsin.
  • orpheus  (11.01.13 17:12:26)
Ver diyince vereceksen, git ver.

Borsada bu kadar yetenekli ise zaten senin 20 bin lirana ihtiyacı olmaz, çok daha büyük bir yatırımı yönetiyor olurdu.
  • grimer  (19.02.13 20:29:31)
ver gitsin haci sen yiyemiyosan ver yesin adam

  • galatAslan  (19.02.13 20:57:37)