Kapı kolumun yönünü nasıl değiştiririm?

Merhaba,

Daha önce evdeki kedilerin kapı açmayı öğrendiklerinden ve odama girdiklerinden bahsetmiştim. O zamanlar bu sadece geceleri ev arkadaşım evde olmadığında oluyordu. Şimdi ise gündüz de girip etrafı dağıtmaya başladılar. Daha önce kapı kolumun yönünü değiştirmem yönünde mantıklı bir tavsiye almıştım. Bunu yapmak istiyorum.

Nasıl yaparım? Kapı kolum resimde görüldüğü gibi eski bir tip. üst ve altında birer delik var ama vida gibi bir şey değil sanırım.

Yardımcı olabilir misiniz?

o tutulan yeri yerinden çıkar yalnızca. onun yuvası dörtgen olmalı. 90 ya da 180 derece çevirip o şekilde takabilirsin.

  • hope ender  (06.01.13 22:47:53)
orda minik bir pim var kolu tutan. onu çıkarınca kol yerinden sökülür. pimin tam tersinde alene uygun bir gedik olmalı. ordan çevirip aşağı doğru çıkarıcan.

  • kediebesi  (06.01.13 22:48:17)
anahtarı varsa (ki pek sanmıyorum ama :) kilitlerseniz bi kaç kere öğrenilmiş çaresizlikle bi daha bulaşmayacaktır.

  • kakao  (06.01.13 22:48:37)
@hope ender

tamam da nasıl çıkaracağım?

@kediebesi

bir pim bulamadım, içine baktım sadece daralan bir delik var gibi :/

@kakao

bu kapının bir anahtarı olabileceğine inanıyor musunuz? :)

@freekara

90 derece yukarı çevireceğim.
  • nilmiye  (06.01.13 22:55:24)
valla o tutan pimi yoksa asıldın mı gelmesi lazım :) çift taraflı asılın. boyadan yapışmış da olabilir.

  • kediebesi  (06.01.13 22:59:17)
@kediebesi

aslında diper tarafında pim var sanırım. asılınca biraz yerinden oynuyor ama baya bi uğraştım, 3 milimden fazla çıkmıyor yerinden. sanırım sıkışmış.

@freekara

evet ondan almam gerekecek sanırım, ben bu gece buna bir çözüm bulmaya çalışıyordum da :/ yarın girip etrafı talan edecekler çünkü.
  • nilmiye  (06.01.13 23:06:17)
wd40 çözer yapıştıysa.

  • kediebesi  (06.01.13 23:10:15)
5 lt su şişesini kapının önüne koyun, kedi öğrenilmiş çaresizlikle kapıyı açmaya çalışmaktan vazgeçecektir.
( kapıyı açamayacağına inanan kedinin, vazgeçeceği varsayımına dayanarak şişe önerilmiştir. anahtar yoksa )

  • ete summer  (06.01.13 23:11:55)
basit çözüm kolu çıkarıp yere bırakmak.

  • sle  (06.01.13 23:59:36)
laaoo kolu niye söküyon?

kapının koluna bi ip bağla. üst tarafa menteşeye de bi çivi çak. ip gergin duracak şekilde. oldu bitti
  • raskolnikov2  (07.01.13 00:13:45)