ingilizcemi geliştirmek istiyorum.

öncelikle seviyemi söyliyeyim : seviyem ortadır herhalde. yani tam ölçtürmedim ama ortalama zorlukta ingilizcesi olan dizi ve filmleri alt yaz olmadan yüzde 50-60 oranında anlıyorum.

ingiltere veya amerikaya gitsem 0 zorluk çekerim. (uni'de seçmeli bi okuma-yazma ingilizce dersi almıştım. dersin hocası da aynısını söyledi)

ama işte benim amacım alt-yazısız film izlemek, hatta kitap okumak. anadilim gibi ingilizce bilmek.
bunun için yurt dışına gitmek olmazsa olmaz, onu biliyorum ama oraya gitmeden önce ilerletebildiğim kadar ilerletmek istiyorum.

kursa vs. gitmeden, evde kendi imkanlarım ile yapabileceğim olaylar nelerdir ?
( misal kelime ezberleyebilirim. bunun gibi öneriler)

Bir dili yerinde konuşmadığın sürece anadilin gibi bilemezsin, kurallı bir dilbilgin olur ama kıvrak olmaz. En iyisi ücretsiz gerçekleştirilen konuşma etkinliklerine gitmek eğer yurt dışı şansın yoksa.

  • whoosie  (24.12.12 00:27:08)
  • botucat  (24.12.12 00:30:06)
Başlığa aldanmadan, sabırla sonuna kadar okursanız, sizin seviyeniz için epey yardımcı olacak unsur barındırıyor;

www.eksisozluk.com
  • Savina Y.  (24.12.12 00:33:46)
eksiduyu.ru

ayrıca duyuruda çok farklı cevaplar da mevcut bu soru için.
  • dahinnotha  (24.12.12 00:43:29)
biraz grammer ve vocabulary takviyesinin ardından bol okumak, özellikle graded readerlar

  • bihaber  (24.12.12 02:22:35)
Age of Empires veya benzeri bir strateji oyunu veya MMO rpg bir oyun oyna.. Hem birşeyler oku ve başka oyuncularla da iletişim halinde ol...

  • darthcat  (24.12.12 15:58:02)