Pardus Çalışan Cd ve Usb Modem

Bilgisayarı pardusun çalışan cd si ile açtığım zaman nete giremiyorum. Usb modem kullanıyorum dolayısıyla bunun sürücülerini yüklemem lazım, çevirmeli ağ bağlıntısı yaratmam lazım ama bilgisayarın içindeki pardus cdsini çıkarmamam gerektiği için sürücü yükleyemiyorum.

Çalışan cd den açtığım zaman usb modemle nasıl nete girerim?

çalışan cd'nin desteklenen donanımlar listesinde yoksa giremezsin. bence ethernet arabirimli düzgün bir modem al en kısa zamanda, usb modemle nereye kadar?
bak hemen aşağıda satılık bir tane varmış makul fiyata.

  • robin  (04.04.07 20:46:10)
usb modeminize ait bir pardus, hadi onu gectim linux driver i mevcut mu ki? cogu usb modem linux uzerinde calismaz, calisiyor denilenlerde abidik sekillerde calisir... (yok ben yaparim derseniz hali hazirda kurulu olan windows un icinde herhangi bir yere dosyalari atin, daha sonrasinda pardus uzerinden ntfs-3g ile windows klasorlere erisin. daha sonra kurulumu yapin)

ama bence; hem cdden calisan pardus yerine kurulumlu bir pardus veya benzeri dagitim hem de ethernet modem kullanin.

edit: oha en bas sorunu atlamisim. cd den calisan pardus a program kuramazsiniz :) bu bakimdan cd yi takabilseniz bile nasil calistirmayi dusunuyorsunuz?
  • entrapmen  (05.04.07 00:48:08)
çok afedersiniz, meraktan öldüm,
pardus çalışan cd nedir?

  • ashh  (05.04.07 14:14:30)
  • 3200  (05.04.07 17:22:25)