ne kadar sürede öğrendiniz?

benim temelim sağlam. konuşamasamda karşımdaki kişiyi anlayabiliyorum az çok. şimdi tüm bu söylediklerimi unutup şu soruyu cevaplarsanız kendi içimde bir şeyler yaşıcam.

hiç ingilizce bilmeyen biri, kursa gittiği vakit ortalama ne kadar sürede ingiltere, amerika gibi bir ülkede karşısındaki kişiyle ingilizce konuşarak anlaşabilir?

ve siz ne kadar sürede bu kıvama geldiniz?

ben normalde yazarak (skype msn facebook) gayet iyi anliyor anlasiliyordum. sonra direk konusmaya gectim 6-7 ay icerisinde herseyi anlar oldum. espri bile yapiyorum asdfghfg

  • allanpoe  (18.12.12 22:04:01)
@allanpoe

herhangi bi kursa gittin mi?
  • kambocya diasporasi  (18.12.12 22:06:23)
kişinin motivasyonuna, istek ve çalışmasına, kursun kalitesine bağlı olmakla birlikte ortalama 6 ay diyorum bizzat şahsen ben kendim, ingilizce öğretmenliği mezunu olaraktan.

  • madik atak  (18.12.12 22:12:46)
kursa nerede gittiği, kursta öğrendiklerini ne kadar uygulamada pekiştirebildiğiyle orantılı olarak değişir.
eğer türkiyede, bir kursa gidip, sadece kursta ingilizce konuşacaksa 1-1.5 yıl.
(derdini anlatabilecek kadar ingilizceden daha iyi bir hedef koyduğumuzu varsayıyorum.)
eğer ingilizce konuşulan bir ülkede, türkçe konuşulacak ortam yoksa, 6 ay-1 yıl.
  • goldentitan  (18.12.12 22:58:17)
inanmayacaksınız 2 3 ay cidden hevesli isen yeter

  • dragnel  (19.12.12 00:11:55)