kedilerde agiz kokusu

2 yasindaki iran kedimin agzi hep lagim gibi kokuyor :) royal canin kuru mama yiyor, agiz kokusu icin macun yedirdik, ise yaramadi. veteriner curuk disi de olmadigini soyledi ama bilemedik. ayni sorunu yasayan?

midesi rahatsızdır belki.

  • basond  (16.12.12 19:37:17)
barf.

  • goldentitan  (16.12.12 19:38:13)
kedilerin ağzı pis kokmaz. Yok öyle birşey

  • imbat  (16.12.12 19:48:22)
Bence çok normal değil, 2 kedim oldu bugüne kadar birinin hiç kokmazdı, birinin çok nadir kokuyor..

  • :)  (16.12.12 19:51:43)
mama kokusudur o. macun falan yedirmeyin hayvancağıza. koklamayın ağzını, onu öyle sevin.

  • slackerbitch  (16.12.12 20:00:44)
mama kokusu degil, daha farkli bir koku. asilarini hep duzenli yaptiriyoruz, parazitten olmamasi lazim..bundan onceki kedimde boyle bir sorun yoktu. nedendir bilemedim.

  • lamentoftheperishingroses  (16.12.12 20:11:21)
-diş-dişeti rahatsızlığı.
-mide rahatsızlığı.
-diş çürüğü.

nedenler büyük ihtimalle bunlardır.

ayrıca goldentitan'a katılıyorum, tedavisini bitirdikten sonra barf'a başlamanızı tavsiye ederim.
ayrıca ağız kokusuna macun tavsiyesinde bulunan ve çürük dişi olmadığı için ağız kokusuna seçenek sunmamış veterineri de acilen değiştirin.
  • blatta hiberna  (16.12.12 20:23:18)
Karaciğer problemi de ağız kokusu yapar ama düzgün besleniyorsa karaciğer sorunu olma ihtimali pek yok. Genelde sebebi parazittir. Mamadan da kaynaklanabilir. Mamasını değiştirin önce (tavsiyem pro plan'e geçin, royal canin benim kedilerde de problem çıkartmıştı) ve parazit tedavisini tekrarlayın. Geçmezse başka şeyler düşünürsünüz.

Ayrıca kedilerin ağzı normalde öyle kokmaz. Kokuyorsa problem var demektir.
  • alicia_dominica  (17.12.12 10:52:21)