Kedi

Selamlar.

Ekte resmi bulunan sevimli yaratık bizim binanın maskotu. Bina sakinleri yemek artıkları falan vererek kendisini besliyorlar, bu köftehor da yemeğin geldiğini bildiğinden binadan ayrılmıyor. Takılıyor öyle. Ama herhangi bir evde falan beslenmişliği yok, bildiğimiz sokak kedisi kendileri. Bir ev kültürü yok yani.

Neyse soruma gelirsek. Bu arkadaş binaya girip çıkarken beni her gördüğünde yerde yuvarlanıp falan sırt üstü yatmaya başlıyor. Camdan falan bakarken 1-2 kere gördüğüm kadarıyla benden başkasına böyle bir hareket yapmıyor. Kendisini besleyenlere bile yapmıyor yani. Ki benim hiç ona yemek vermişliğim de yok.

Bu hareket acaba benim yorumladığım gibi böyle "benle ilgilensene" hareketi mi? Oyun mu istiyor bu kedi? Yoksa tesadüfen denk geldiğim bir hareket mi bu? Eğer oyun ve ilgi istiyorsa neden benden istiyor?

dipnot : şu fotoğrafı çekmek için telefonu çıkardığımda bile yerde yuvarlanıyordu karşımda, o sırada binadan başka biri çıkınca kenara kaçtı.

edit : i.imgur.com fotoğraf.

feromonları kedilerin çok iyi algıladıkları ve buna göre davrandıklarını okumuştum.

  • inthechaos  (11.12.12 15:15:03)
çok güzel bi kedi.
sizden hoşlanmış bence.

  • aliyoni  (11.12.12 15:16:08)
Yerim, çok tatlı kedi. İlgiye ve şevkate ihtiyaçları olduğunda böyle yapıyorlar.

  • dasblankewesen  (11.12.12 15:19:13)
çok tatlı ya, sevip okşayıp neden öyle yaptığını anlayabilirsin bence. =)) senden hoşlanmış, kokunu sevmiş olabilir. kediler öyle belli bazı insanları sahiplenirler. =)

  • carline  (11.12.12 15:22:56 ~ 15:23:24)
aha kedisever buldum.

www.eksiduyuru.com bakın burada ne var. (spam'e de başladım ya hayırlısı ile.)

yanıt da vereyim de silmesinler:

sevmiş seni bir kere, oyna istiyor onla.
  • cevab veremedi  (11.12.12 15:25:33)
arada al evine arada çıksın istediği zaman yazık kışı sokaklarda geçirmesin hem sevmiş de seni, onlardaki saf sevgiyi hiç bir insanda kolay kolay bulamazsın

  • erenu  (11.12.12 15:42:56)