Withdraw vs. Dersten kalma

Merhabalar,
1. sınıf öğrencisiyim ve calculusten bu dönem kalıyorum. Sanırsam kalıp tekrar da alsam, withdraw da edip tekrar alsam ilerde transkriptte görünecek. Sizce hangisini daha iyi olur? İkisinden birinin ilerde önüme çıkma gibi bir olasılığı var mı?

daha birinci sınıftasın, seneye verirsin zaten, takılma bu kadar, mezun olduğunda kimse "aaa bu çocuk ilk senesinde calculusten kalmış, biz buna iş vermeyelim" demez.

  • hosein  (07.12.12 13:56:42)
ileride master yapmayı düşünüyorsan F'i takan okullar var.

  • ethros  (07.12.12 13:59:11)
bir de f olursa GPA'ni düşürür, withdraw'ın etkisi yok. repeat falan olma ihtimalin varsa f almasan hoş olur

  • ethros  (07.12.12 14:00:15)
Ya zaten önümüzdeki dönem hallederim, ayrıca calculus okuduğum alan için önemli bir ders bile değil. Sadece merakım transkriptte W mi daha kötü F mi? Ayrıca W ile şeref öğrencisi olamıyormuşsun diye duydum F'de de var mı böyle bir şey?

  • Haldamir  (07.12.12 14:01:45)
Dersi bırakman kalmandan daha iyi bence. Honour student ise bildiğim kadarı ile ortalamanla ilgili birşey, ortalaman 3.0-3.5 arası ise ve disiplin ile ilgili bir sorunun yoksa otomatikman oluyorsun. Bıraktığın ders ortalamayı etkilemediği için etkilemez ama calculusun F gelmesi etkiler.

Bi de transkrite bakıp aa bu dersi bırakmış diyecek birisi olduğunu sanmıyorum.
  • lpgli tosbaga  (07.12.12 14:06:31)
withdraw'la honour ya da high honour olmanın bir bağlantısı olduğunu sanmıyorum.

  • jack of hearts  (07.12.12 14:11:55)
withdraw yap tabii. F gpa'yi kötü etkiler. withdraw'ı kimsenin sorun ediceğini de sanmıyorum. ama f kötü gözükür.

  • king lizard  (07.12.12 14:24:43)
transkripte kimsenin bakacağını sanmıyorum, yüksek lisans filan düşünürsen sadece not ortalamana bakarlar, ona bakmazlar. devamsızlıktan kalma ama seneye sorun olabilir.
withdraw dedin de aklıma fm geldi.

  • qwermans  (07.12.12 14:44:16)