iyi bir ekran kartı iyi bir monitör

merhaba arkadaşlar.
elimde bir laptop üzerinde
www.notebookcheck-tr.com

NVIDIA GeForce GT 335M model 2 gb (ayrılmış) ekran kartı var ve bugün gidip
PHILIPS 21.5" 227E3LHSU led monitör aldım.

www.vatanbilgisayar.com

Fakat sorunum şudur ki, daha önce gördüğüm led ve fullhd görüntü zevkine çok nail olamadım. acaba kurmam gereken bir şey, yapmam gereken bir ayar, önerilerinz var mıdır.

yoksa gidip daha iyi bir ekran kartı mı almalı?

belki yapmışsındır zaten ama, yine de kontrol edeyim diye soruyorum.
ekran çözünürlüğünü 1080p'ye çektin mi? ekran kartının ayarlarından görüntü iyileştirmesi ayarlarını yaptın mı? ya da ekrandaki görüntüyü ne ile test ediyorsun?

  • loveinaflipbook  (07.12.12 06:46:47)
bunu bende yanlıyım aynı sorun bende de var ne yaptıysam çözemedim. Pc den çözünürlüğü 1920*1080 yaptım ama hala o netlik yok tv den mi ayar yapmak lazım. ya da hdmı kablosundan olabilir mi diye düşünmedim değil

  • veilofsin  (07.12.12 08:28:33)
1- nasil bir kablo ile bagladin?(vga mi yoksa dvi yada hdmi mi?)
2- output'un cozunurlugu kac? ekran cozunurlugu ile output'un cozunurlugu farklidir.
3- izledigin film-dizi gercekten hd mi yoksa upscale edilmis bir cekim mi? boyutu kac gb? formati ne
  • crucio  (07.12.12 09:45:38)
valla hdmi ile digiturk bağladım ve hd kanallara göz attım, nafile gibi gözüküyor. ekran ayarlarını 1920 1080 durumunda. hala net gelmiyor gözüme. ölçme ve output nedir bilemedim. ama laptop ekranında izlediğim 180p bir film monitöre bağlayınca daha canlı ama fullhd olmayan bir görüntü ile izleniyor

  • agaran  (07.12.12 18:47:28)
bilgisayarin ekran cozunurlugu oldugu yerde iki tane ekran belirmesi lazim. biri monitrounuz, digeri de harici monitor. ikisinin cozunurluk ayarlari farkli. laptop'un monitoru 1920x1080 olsa bile harici monitor olmayabilir.

  • crucio  (07.12.12 19:41:36)