eğer cennet var ise

öldükten sonra cennete gidecek kadar iyilik bonus puanlarına sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?

ben emin değilim o yüzden soruyorum

şimdi ölsem belki giderim, ama zamanla bok edecek gibiyim.

  • katırcı bedri aga nın torunu müteahhit fikri  (01.12.12 12:08:52)
valla iki-üç hafta da bir ancak cuma namazına gidiyorum. onun dışında iyilik kötülük durumuna bakarsak belki kıl payıyla girebilirim :D

  • mattiadestro  (01.12.12 12:08:57)
sorgusuz sualsiz girerim.

  • kambocya diasporasi  (01.12.12 12:14:37)
iyilik puanı yetse bile haram.dan kalırım, almazlar beni cennete. ama deseler ki alkole karıya kıza yazdığımız günahlarınızı siliyoruz, o zaman içimde bi umut olur. zira her ne kadar inançsız biri olsam da, islamiyetteki kul hakkı, ahlak, etik gibi kavramlara önem veririm ki Tanrı'nın istediği de asıl o zaten.

  • dahinnotha  (01.12.12 12:14:40)
bonus ne la? bilgisayar oyunu mu bu? hayır, eğer öyleyse bölüm sonu canavarı da vardır kesin ve işte o zaman sıçtık hehe şaka lan şaka (bkz: cennet yok din yalan)

  • reso aga  (01.12.12 12:28:51)
gitmek istemem.

  • mega idea  (01.12.12 12:29:34)
şimdi cehenneme giderim, fakat o kadar da iyilik yaptım sonu cennet olur. varsa.

  • female demon  (01.12.12 12:36:44)
dünya üzerinde yaşayan neredeyse hiç kimse kendinin cehenneme gideceğine inanmaz..
çünkü yaptığı her hareketin kendince haklı sebepleri vardır ve bunlar doğrultusunda doğru yaptığını düşünür.
inanmayan biri bile eğer tanrı varsa cennete gideceğine inanır,çünkü o sorgulamış ve kendince doğru yolu bulmuştur..
böyle yani benim düşüncem..

hee bana sorarsan,eğer varsa cennet ve cehennem;ben kesin cehennemdeyim =)
  • bana da bu yakisir  (01.12.12 12:48:18)
eğer cennet var ise cennete girmenin 5 vakit namaz kılmak,oruç tutmak vs.kadar şeklen basit şeylerle olacağına inanmıyorum.

  • martimge  (01.12.12 12:50:27)
varsa girerim. ama olduğunu da sanmıyorum.

  • doxanikee  (01.12.12 14:09:09)
@winstoncash: vaktiyle biz de size güleceğiz efendim, müsterih olunuz...

  • reso aga  (01.12.12 14:56:57)