hocadan referans isteme işleri nasıl oluyor

sadece A aldığımız derslerin hocasından mı istenmeli? hocalarla içli dışlı olmayanlar veya hiç A aldığı düzgün dersi olmayanlar ne yapmalı? ayrıca sadece master yapcağımız alanın hocalarından mı almalıyız?mesela işletme masterı yapıcak bi endüstri mühendisi gitse ders aldığı bir bilgisayar hocasından veya yine ders aldığı akademik geçmişi iyi bir politika hocasından falan referans alsa işe yarar mı?

çalıyorsun aklına koyduğun hocanın kapısını, "hocam ben sizden referans almak istiyorum, mümkün müdür acaba?" diyorsun, o da evet ya da hayır diyor. bu kadar basit bu işler.

  • devilred  (28.11.12 23:43:33 ~ 23:45:19)
papaz olmadigin herhangi biri olabilir

  • varg  (29.11.12 00:09:51)
master yapacağın alanın hocalarından alıp almaman fark etmez. iyi not aldığın dersin hocasından alman da gerekmez, ama biraz hocasına bağlı. kimisi sana yazdırır altına imzasını atar; kimisi adını dahi bilmez, standart herkese aynı şeyi yazar; kimisi seninle görüşüp hobilerini, geleceğe dair beklentilerini falan sorup onları da içeren bir referans yazacak kadar ilgilidir; kimisi derste çok öne çıkan ve hocayla çok muhabbeti olan biri değilsen yazmayı reddeder. biraz şans.

  • slackerbitch  (29.11.12 01:08:21)
bolum baskanindan alabilirsin. CV ni goturur, onlar standard bisi yazar.
fakat tavsiyem bildigin hocadan ismarlama sekilde yapmak.

  • yirtik foto  (29.11.12 02:55:27)