kredi kartı fotokopisi dolandırıcılık gibi işlerde kullanılır mı?

hattımı faturalıya taşırken bi telefon bayisine verdim üstüme başka bir fatura olmadığı için, adamın yapmayacağına eminim de hani olurda başkasının eline geçerse ne yapılabilir?

soyadımı görünce filancalar senin neyin oluyor dedi amcalarım dedim hatta dayılarımı da tanıyorsun onlarda şunlar gibisinden konuştuk işte.

arkalı önlü çektiyse hemen kartını iptal ettir. internet üzerinden limitin kadar alışveriş yapabilir.

edit: ayrıca faturalı hat alırken üzerinize kayıtlı fatura yoksa kredi kartı ekstreniz istenir, kartın fotokopisi değil.
  • mr.goodcat  (24.11.12 20:18:32 ~ 20:19:27)
Eğer söz konusu şey kredi kartının ekstresi ise içiniz rahat olsun, ekstreyle bir şey yapamazlar ama kredi kartının önlü arkalı fotokopisiyse o zaman durum tehlikeli...

  • marcelle  (24.11.12 20:19:20)
internetten alışverişi takabilir. bence iptal ettirin kartı.

  • tizi reftar olanin payine dagmen dolasir  (24.11.12 20:22:25)
kartı iptal ettirmeden başka bir şeyler yapılamaz mı yarın gidip ilmuhaber mi neyse ondan versem adama o olmaz mı?

ya da kartı internet alışverişine kapatsam
  • rahmi pinkfloydoglu  (24.11.12 20:22:34)
İptal ettirmeyin de, hemen kartın üzerindeki çağrı merkezini arayın ve "kartımı kaybettim" deyin. Bütün bilgilerinizi, numarası farklı yeni bir karta yükleyerek adresinize gönderirler...

  • marcelle  (24.11.12 20:24:15)
rahatlığa gel...

daha limitin dolmadıysa sen şükret.

hemen bankayı ara ve iptal ettir.
  • cecilia  (24.11.12 20:25:30)
çağrı merkezinden veya internet bankacılığından kartınızı mail order ve internet işlemlerine kapattırın. o zaman kartın tüm bilgileri elinde olsa bile fiziksel olarak kart olmadan işlem yapamaz.

  • crimson king  (24.11.12 20:31:01)
tamam kartı şimdi kapattırıyorum da hattın taşınması işlemi iptal olur mu? onun için ekstra bir şeye gerek var mı?

  • rahmi pinkfloydoglu  (24.11.12 20:31:45)
olursa da ona bilahare bak kardeşim (misal) 10binlira limitli bi kart mı daha mühim bi hat mı?

  • cecilia  (24.11.12 20:35:21 ~ 20:35:43)
mail order & phone, internet işlemleri ve atm den nakit çekimi kapattım tehlike geçti mi?

  • rahmi pinkfloydoglu  (24.11.12 20:35:53 ~ 20:38:39)
kartın kendisi olmadan mail order ile karttan para çekmek için 4 bilgi gerekiyor:
1-kartın 16 haneli numarası
2-geçerlilik tarihi
3-üç haneli güvenlik kodu(kartın arkasında)
4-şifre
bunlardan biri eksik ise veya yanlış ise para çekemezsiniz.
  • izole  (24.11.12 22:53:36)
yeni numaralı kart gönderecekler.

fotokopisini verdiğim kartı iptal ettirdim.
  • rahmi pinkfloydoglu  (24.11.12 22:56:56)