Sevgiliniz erasmusa gidicem dese ne dersiniz?

siz 30 yaşında erkeksiniz diyelim sevgiliniz de 24 yaşında yüksek lisans yapıyor, size 6 ay erasmusa gidicem dese ne dersiniz ? Teşekkürler.

dönerse senindir.

  • neo  (20.11.12 22:24:30)
birinin sevgilisi olmak onun hayatına yön verebileceği anlamına gelmiyor, gitmesini isterim, engelleyip bu sorumluluğun altına girmem

  • freebird5406_2  (20.11.12 22:25:14)
acaba nereye gidiyor?

ben olsam güle güle derim. gitsin gelsin ne yapalım hocam.
dünyanın sonu değil.
  • meksikali kokain taciri  (20.11.12 22:26:24)
gelirken şunu şunu getir derim içecek yiyecek vs.

  • jimjim  (20.11.12 22:27:39)
bende engelleyip o sorumluluğu üstlenmem ama istemem gitmesini.

  • mantarliborek  (20.11.12 22:28:14)
gule gule derim

  • cogito ergo sum  (20.11.12 22:29:21)
gitmesini ben de isterim.ne güzel işte.kendini geliştirecek.

  • rock n roll  (20.11.12 22:29:25 ~ 22:30:48)
ekaterina bildiğim kadarıyla yüksek yapan kadın sensin bu hikayede
erkek olsam gitme demezdim, ayrıca her erasmusa giden kız da dağıtmıyor. Bu cevabı ilk verecek duyurucuya şimdiden selam ederim. erasmus değil staj- master- doktora yaptım hiçbirinde yabancı bi adama bakmadım bile.
6 ay abartı bi süre değil, sen de büyütme gittim geldim diyesiye geçer derim, giden taraf olsam.
  • niye ama  (20.11.12 22:31:09)
ben git dedim, o daha gidemeden ayrıldık. belki de gitme demek gerekiyormuş. korelasyon da olmayabilir tabii.

  • bubezleeb  (20.11.12 22:32:10)
git derdim, 6 ay uzak kalmakla bitecekse aşk, sevgi şimdi bitsin.

  • 9kuyruklukedi  (20.11.12 22:32:20 ~ 22:32:33)
Birşey deme, destek çık. Zaten destek çıkmazsan da gitmek istiyorsa gidecektir. Ama destek olmazsan ilişkiniz zarar görür ya da biter. Aynı zamanda iyi olursan hata yapma riski de azalır; aksi halde bahane etmek ya da intikam almak suretiyle hataya düşebilir.
Kendine de sevgiline de güven ama en çok kendine güven.

  • alessea  (20.11.12 22:33:56)
seviyeli bir ilişkim varsa git tabi bebeğim derim aşıksam nereye lan 6 ay bensiz derim.

ama 30 yaş erkeği gitme diyorsa bu aşıktır anlamı taşımaz tabi yanlış olmasın.
  • yassa leyn  (20.11.12 22:37:14 ~ 22:39:00)
gidecek olan sevgili benim :) de, gitme demem ama gidersen ayrılırız diyecek gibi geliyor, teşekkür ederim fikirleriniz için kamuoyu yoklaması yaptım da söylemeden önce eheh.

  • ekaterina  (20.11.12 22:38:34 ~ 22:38:57)
şimdi gitmesine izin veririm diyen herkes, "yahu bulabilsem başkasını zaten bulurum. zaten sürekli arıyorum falan ama yok. hiç yoktan döndüğünde vermeye devam etsin. başkasını bulsam şimdi ayrılırım. şimdi kıskançlık yapıp elimdekini kaybedeceğimi önemsemiyormuş gibi yapıyım. ama sonra da gerçekten önemsemeyeyim zaten. avrupaya giden kızla evlenilmez, ama döndüğünde vermeye devam edebilir" diye düşünür. çok azı bunu dile getirir.

kız bakımlı güzel bi kızsa olan parasıyla şık güzel yerlere gider, orda da yakışıklı kibar bi adama kaş göz iş atıp kesin vurdurur hacı kaçarı yok.

diyelim fakir, çirkin ve bakımsız bi kız. böyle onlarca fakir öğrencinin bi arada kaldığı evlerde kalıyor. hiç de öyle güzel yerlere gidemediyse. en son döneceğine yakın, yan odada kalan fakir ve pis zenciye tokmaklatır da gelir. kimsenin haberi olmayacaksa neden tokmaklatmasın. türkiye'de yapamamasının sebebi tokmakçının kıza kafayı takıp hayatı zindan edecek olması. avrupada böyle bi olay olmadığından, kız gönül rahatlığıyla tokmaklatır.
  • am  (20.11.12 22:43:47)
gitme diyemem. tamam derim yani ne diym. yapsın. yapması lazım bence. zamanında ben de yapmıştım, çok şey katıyo insana.

bu durumda gitme demek sevmiyorum demektir bence. karşındakini düşünmüyosun falan.
  • roket adam  (20.11.12 22:43:58 ~ 21.11.12 00:29:34)
oturur bi yüzlük rakı açar, içmeye başlarım hacıt yapcak bişey yok yani.

  • naw man fuck that  (20.11.12 22:44:14)
gidemezsin, derim. razı değilim, derim.

  • ahlaksızlığın lüzumu yok  (20.11.12 22:55:27)
"Nasi becerdin giz? Gel alnindan opiyim!" derim.

  • compadrito  (20.11.12 23:00:23)
gidecek olan sevgilinin cinsiyeti belirtilmemiş, soru hatalı.

  • b roy  (20.11.12 23:04:08)
@b roy, aksi belirtilmediği sürece daha sık olan durum düşünülür diye belirtmedim de giden taraf kız.

  • ekaterina  (20.11.12 23:08:27)
daha önce yurtdışına çıkmamışsa 2 ihtimal var ya çok şaşıracak sapıtacak ya da tadını çıkartmadan dönecek. daha önce yurt dışına çıkmış ise ve bu yüzden gitmek istiyor ise zaten onu tutamazsınız. aradaki saat farkı 2yi geçmedikten sonra ilişki her türlü yürür kaldı ki şimdi 100 euroya bilet bulabiliyorsun görüşme imkanınız da var. engel olma destek ol derim. sonra pişman olursa cidden yazık olur ve toparlanamazsınız. benim sevgilim vardı yurtdışında okuyordu hiç de problem yaşamıyorduk ama mesela benim oraya gitmemden nefret ediyordu burada zaptedemiyorum seni diye. türkiyeden sıkılmış bi hali varsa sen de yurtdışında yaşama düşüncesine alış derim.

  • exist is pretty  (20.11.12 23:09:57)
yüzüne karşı "git canım n'olucak. özgür bireyleriz sonuçta. yıl olmuş 2012 hayatına ket mi vurucam, bebeğim!" derim. erasmus için hayati önem taşıyan belgelerini yakarım. okuluna onun elinden çıkmış gibi "erasmus programına ailevi nedenlerden dolayı katılamayacağımı beyan eden" dilekçe yazarım.
şaka bi' yana, çok seviyorsam, hayatımın anlamı olarak görüyorsam, 6 ay boyunca kaslı kaslı hans'ların, rodriguez'lerin, mike'ların arasına salmam sevdiceğimi tek başına. he ben de o kadar sevdiğim bi' kızı 6 ay bırakıp yurt dışına çıkmam. (aşık olduğum varsayımıyla bu cevabı yazdım. gönül, mantığı her türlü alt ediyor çünkü. ama aşık değilsem, mantıklı düşünürüm ve giderim. benim geleceğim, benim kararım. onun geleceği, onun kararı.)

  • henrychinaski  (20.11.12 23:14:54)
"varınca ara"

  • heritage  (20.11.12 23:19:58)
git. hayatin icin bisey yap. avrupa gor, medeniyeti yasa. bu firsat her zaman gelmez. gidince, ayrilmis olsan bile ne kadar dogru karar verdigini oraya gidince bir kez daha goreceksin.
git.
gelecegin icin git.
  • uyku semesi  (20.11.12 23:23:05)
benim sevgilim 1,5 sene almanyaya mastera gitti ben bir şey demedim? sen de deme

  • sharon and hope  (20.11.12 23:33:04)
orada yaptıklarına razıysan gitmesine izin ver. muhtemelen sana söylemeden bi kaç kaçamak yapacaktır. bunları göze alıyorsan izin ver.
benim mezhebim o kadar geniş değil o yüzden izin vermem.

  • durdenist  (21.11.12 00:05:38)
aslanlar gibi gidecek aslanlar gibi gelecek. kimsenin eğitimine kişisel gelişimine müdahale etmeyin.

  • il padrino  (21.11.12 01:23:39)