DGS de 285+ puan yapmak !!!

DGS de 285+ puan yapmak 2 yıl çalışma gibi bir süreçte ne kadar mümkün ?
Not: Öğrencinin türkçesi iyi matematiği giriş seviyesinde.

Merakımdan soruyorum; DGS'de alınabilecek en yüksek puan kaç? Verdiğin puanın, maksimum puana olan uzaklığı ne kadarsa şansın da o kadar yüksek demektir.

  • doktor sagbirakmayan  (18.11.12 18:23:27)
En yüksek puan 321 küsür

  • avrigus  (18.11.12 18:29:10 ~ 18:45:16)
eğer sayılsansan zor. ama ea ya da sözelsen çantada keklik. okul puanıda önemli tabii. ama 2 yıl çalışmayla alim olursun bölüm farketmez.

  • tabanzabonanza  (18.11.12 18:53:42)
benim arkadaşım 300 puan yaptı iü elektronik mühendisliğine girdi bir sene çalıştı hem okul hem dgs vardı yaptı bence sende yapabilirsin

  • SemihCebrail  (18.11.12 18:55:54)
3 aylık çalışmayla 289 yaptım ki okuldan öyle çok bi puan gelmedi. hiç denemeye de girmedim. ama sınava girmeden önce bile diyordum ki, bi yeri kazanıcam ama neresi olduğunu bilmediğim için endişeliyim. bi defa inanıcaksın. kaldı ki benim girdiğim yıl kontenjanlar henüz artmamıştı 1 kişilik kpntenjana girdim benden sonra 18e çıktı. kimse açıkta kalmıyor yani. kitap okumak çok önemli çünkü okuma hızı ve mantık soruları eliyor. zaten mat 1 seviyesinde sorular türkçe desen hep okuduğumuzu anlayalım tarzında. seni eleyen şeyler hızın ve mantığın oluyor. çok önceden başlarsanız sıkılırsınız. yaşadım, ordan biliyorum. bi de geçmiş yılların sorularını çözün.

  • exist is pretty  (18.11.12 18:58:07)
Ea dan giricem.

  • avrigus  (18.11.12 18:59:36)
elime kitap almadim hatta okul bittikten 2 sene sonra sinava girdim o aradada hiç bişey yapmadım ders namına. bu sene 270 aldim sonuç olarak bence 2 yıl adam gibi çalışsan full çıkarman lazım

  • berginyonbaenre  (18.11.12 19:53:30)
Ea'dan 0 matematikle başlayarak 1 yılda tam 285 aldım ve Hacettepe'yi kazandım. İki yılda Boğaziçi yaparım. Kaldı ki 2 sene önce 0 matematiği olan ben, şuan okulda limit, türev, integralle uğraşıyorum.

  • otonom  (18.11.12 21:43:41 ~ 21:44:28)