aclik grevleri

pek takip edemedim olaylari

1- aclik grevdekilerin talepleri neydi ?

2- neden simdi grevi biraktilar ? istekleri yerine getirildi mi ki ?

isediklerini tastamam aldılar. apo bırakın dedi hepsi aynı anda dakikasında bıraktılar ve tüm türkiye gördü apo nun hala ne kadar etkili olduğunu..yılanın başını küçükten ezmek lazımdı da şimdi artık çok geç

  • ronaldo ve zago kardesler  (18.11.12 11:01:00)
1) 3 adet talep vardı:
anadilde eğitim (hala muallakta)
anadilde savunma hakkı (Yasa yürürlüğe gireceği söylendi çünkü gariptir, italyan biri mahkemede kendi dilini konuşurken,kürtçe yasak)
apo'nun avukatları ile görüşmesi (gerçekleştirildi)

2) herkesin bıraktığı söylenemez, sadece kamu oyuna yansıyan bu.
birçok kişi halen ( tutuklu gençler ve öğrenciler) anadilde eğitim ve savunma hakkı için mücadele vermek istiyor.
  • botamaniaensis  (18.11.12 11:32:24)
anadilde savunma hakkı istediler ama bu gerçekleşmedi. ve açlık grevi yaparak bunun gerçekleşmeyeceğini anladılar. aponun bırakın grevi demesi de bahaneleri oldu. yoksa zaten bi bahaneyle bırakacaklardı. kaldı ki 60 gün sadece şekerli suyla yaşayan bir insanın bi deri bi kemik kalması lazım öyle bi halleri de yok.

  • durdenist  (18.11.12 11:58:37)