uzayda veya medeniyetten uzakta karda kışta geçen filmler

gece tek başına izlemelik bu tür film önerileriniz ne olurdu? çok hızlı ilerlemeyen, yormayan, çok da space odyssey gibi olmayan, bir uzay gemisinde, gemide, veya bir yerde mahsur kalmış gibi...bilmiyorum anlatabildim mi?
Örneğin:
pitch black
red planet
pandorum
allien serisi
d-tox
belki shining

izlemiş olabilirsin ama yazdıklarına birebir uyuyor.

www.imdb.com
  • tugaydogan  (15.11.12 22:13:34)
film değil ama stargate universe tam senlik. stargate serisinin geleneksel neşeli hoplamalı zıplamalı halinden uzak. başka bir ırka ait ileri teknoloji uzay gemisinde mahsur kalmış bir grup bilim adamı ve asker.

aslında mahsur kalmıştan yola çıkarsak battlestar galactica'da izleyebilirsin. ama bu stargate'e göre daha derindir. zaman zaman yorabilir. ama değer.

son olarak son zamanlarda şöyle bişi izledim. fikir güzel işleyiş kötü. www.imdb.com
  • maden suyu  (15.11.12 22:16:38 ~ 22:17:11)
into the wild da olabilir.

  • inanmazsan inanma  (15.11.12 22:25:19)
@tugaydogan moon'ı izliyim. teşekkürler.
@maden suyu: sgu ve bsg'yi izledim. total recall'ı izliyim. fazla, nasıl diyim, teknolojik, hızlı, yeni gibi duruyor ama deniyim. teşekkürler.

ek olarak şu tür de olabilir.
I am legend www.imdb.com
the road www.imdb.com
  • puc  (15.11.12 22:29:12)
uzayda:
event horizon
sunshine

gemide:
triangle
ghost ship

karda:
the thing
frozen
wind chill

mağarada:
the descent

tabutta:
buried

dünyada:
melancholia
the book of eli
children of men

evde:
panic room
burning bright
la habitacion de fermat
  • ermanen  (15.11.12 22:32:15 ~ 22:43:18)
(bkz: the grey)

  • japon askeri  (15.11.12 22:35:34)
tarkovsky.nin bi filmi vardı, hangisiydi, stalker olsa gerek. tek mekanda geçiyor değil ama söylediklerinize uygun düşen bir film.

  • dahinnotha  (15.11.12 22:37:55)
@dahinnotha: stalker'ı iki kez izlemeye çalıştım, olmadı. pi yi biliyorsan o da öyle (www.imdb.com). o tür filmler beni aşıyor biraz.

  • puc  (15.11.12 22:42:25)
gecenin 30 gün sürdüğü bir kutup kasabasında vampir saldırısı. 30 gün kasabada mahsur kalan ahalinin düşman işgalinden kurtuluş mücadelesi. tamamı erkeklerden oluşan bizim sınıfın hayranlıkla izlediği karizmatik vampir çetesi reisi.
www.imdb.com

  • vizdilva  (15.11.12 22:57:42)
  • hasmetizm  (15.11.12 22:59:50)
Bir mekanda kalma üzerine bir film mi arıyorsun?

The Thing, The Innocents, The Others, The Shining, Identity, The Tenant, Repulsion, Rosemarry's Baby, The Abyss, Poseidon Adventure aklıma gelenler.
  • linuswithnoblankets  (16.11.12 13:22:23)
The Thing www.imdb.com
karda kışta, medeniyetten uzakta geçiyor.
Yenisi de yapmışlar www.imdb.com ama ben eskisini izle derim.
  • james choice  (16.11.12 19:10:05)
ATM var 2-3 ay önce gişedeydi, malum ortamlarda mevcut. Tam bir mahsur kalma hikayesi.

  • sister blister  (16.11.12 22:12:46)