Sabahları ağzın çöp gibi kokması

Sigara kullandığımdan dolayı sabahları uyandığımda ağzım çöp gibi kokuyor. Yatmadan önce sırf bunun için tekrar uzun uzun fırçalıyorum ama nafile. Dişlerde en ufak çürük yok, mideden de değil fakat oldukça irrite etmeye başladı. Sigarayı bırakmak dışında önerilere açığım.

Camel içiyorum, acaba kullandığım sigarayı değiştirsem işe yarar mı? Bu bağlamda başka sigara önerileri de alabilirim.

bence paket sigaraların hepsinde o koku ve hissiyat devam edecektir. bence golden virginia, sarı old holborn ya da drum'dan bir tütünü kullanmaya başlamak fark ettirecektir. en azından ben yıllardır golden virginia kullanan biri olarak, tütün bittiğinde, normal paket sigara içmiyorum bile hiç, o derece fark hissediyorum arasında. kokuya da muhakkak etki edecektir.

  • soso  (14.11.12 18:53:17)
sigarayı bırak önerisine kapalısın,ama başka sigara önerisine açıksın :)öncelikle şunu söyliyim,sigarayı bırakmazsan istersen sabaha kadar dişlerini fırçala o koku gitmez.ben sigarayı bırakmanı öneririm.şöyle düşün,hayatın boyunca sevgiline sarılıp uyuma şansın yok.ha şöyle düşün o da sigara içiyo olsun,onun ağız kokusu seni yine rahatsız edicek.demem o ki şu pis şeyi bırak,tertemiz,mis gibi yaşa.inan temiz koktuğun zaman kendini daha çok sevip,daha çok mutlu olucaksın,ve tabii daha da sağlıklı.

  • rock n roll  (14.11.12 19:04:13)
yalnız sigaradan olmayabilir. bi 3 gün falan kullanmasan belki anlarsın.

  • mlky lvn  (14.11.12 19:04:14)
@mlky lvn: Sigaradan olduğuna eminim zira ara verdiğimde kesiliyor o koku.
@rock n roll: Sigarayı bırakmayacağım, onun için gerek yok sigarayı bırakma önerisine. Kendimi şu an da seviyorum zaten. İyi niyetiniz için teşekkürler yine de.

  • homo sapiens gotgobekus  (14.11.12 19:10:22 ~ 19:13:21)
iyi,bırakma o zaman.rica ederim.

  • rock n roll  (14.11.12 19:14:10)
diş ipi ve ağız çalkalama suyu kullanın.
bilhassa dişipi çok önemli.
bir de böyle deneyin bakalım.

zaten herkesin dişipi kullanması lazım.
bu konuda yardımcı olmazsa da yine de kullanın.
  • sanal hayvan  (14.11.12 19:20:57 ~ 19:21:34)
uyuduğun odada sigara içiyor musun? pöfür pöfür tüttürüp dumanaltı yapmadığın bir mekanda uyumayı denemeni tavsiye ederim..

  • ruhibirbanyo  (14.11.12 19:29:55)
@ruhibirbanyo: yok sadece balkonda içiyorum.

  • homo sapiens gotgobekus  (14.11.12 19:31:58)
uyurken burundan nefes almada zorluk çekiyor musun? ben de öyle bir sorun var ve günlerce sigara içmesem bile uyandığımda ağzım çamur tadında olabiliyor ama reflüm de var onun da etkisi olabilir. benim ki sigarayla pek alakalı değil anlayacağın. yine de camel çok ağır bi sigara, daha hafif şeylere geçmeyi dene ve bi dişçiye görün, belki farkında olmadığın sorunlar olabilir.

  • r_u_h  (14.11.12 19:53:42)
ya geçen bi sigara gördüm. d ile başlıyodu. karanfil kokulu. ben normalde sigara içmiyorum. yılda 2-3 kez içiyorum. işte geçen o sigarayı içtim. hoş bi kokusu var. bilmiyorum belki işe yarayabilir.

  • mlky lvn  (14.11.12 22:31:45)