Ben bu yapi krediyi napiyim

Turkiyeden ayrilmadan once adamlara ikametgah senedini verdim. Ama adamlar artik kayipmi etmisler naapmislarsa babama gecen oglunuz ikametgah getirsin demisler. Yaw ben simdi yurt disindayim. Ve 1 seneden evvel gelemem. Ne olucak peki simdi. Gidicek mi o para simdi yani Ne yapmam gerekiyor bilen bir yardim etsin.

baban muhtara durumu ozetleyip ikâmetgâhi gotursun biraksin bankaya..Olsun bitsin.

  • oligomer  (17.12.08 20:33:09)
@oligomer

Muhtar benim kimligi istemezmi peki. Ne biliyim Killik olsun diye vermez bide...
  • onyetele  (17.12.08 20:35:40)
Türkiye'de sizin adınıza gelen fatura yok mu hiç? Cep telefonu faturası?

  • 3200  (17.12.08 20:37:39)
elektrik,doğalgaz, su faturasını falan fakslayınca da kabul ediyorlar biliyorum. doğalgaz benim üzerimeydi; ben de doğalgaz faturasını faksladım. şimdilik bir ses yok bankadan.

not: bir de bazı bankaların, cep telefonu faturalarını kabul etmediklerini duydum. gsm şirketleri hat satmak için adreslere pek dikkat etmiyor(muş); o yüzden(miş).
  • tembel degilim useniyorum  (17.12.08 20:39:17 ~ 20:41:58)
Vallahi baban sonucta duzgun bir dil ile isterse ve durumu ozetleyip yurt disinda oldugunu, bunun icin hemen atlayip gelemeyecegini belirtirse bence muhtar zorluk cikartmaz. Keyfinden gitmemezlik yapmiyorsun durum vahim yani.

  • oligomer  (17.12.08 20:52:02)
Bankayla konuşup bir fax numarası alıp oraya fatura fakslamak da mantıklı çünkü banka da kendi müştreisini hesabının bloke olmasını istemez.

  • 3200  (17.12.08 20:53:44)
yerel seçim zamanı gelmişken muhtarın bu konuda problem çıkaracağını pek sanmıyorum.

  • patricia teyze  (17.12.08 21:12:24 ~ 21:12:35)
muhtar efendiler ailenizden birisinin ikametgah istemesi durumunda (genelde) arıza çıkarmazlar ama bir kere çıkaranına denk geldim. ola ki arıza çıkardı böyle bir durumda olduğunuz yerden kimlik ehliyet vs bişeyin fotokopisini çekin. yanına da bir metin ekleyin " xxxxxxxxx tc nolu ................ (temsilcinizin adı) nın benim adıma ikametgah ilmuhaberi almasına izin ve yetki verdim" bi de bunu imzalarsınız. bu kağıdı alınca muhtar efendi işinizi görür. ama bu kadar zahmet etmenizi gerektirecek bişey olacağını da sanmam. bu sizin için B planı olsun. ayrıca bankaya felan böyle bir senet verince evrak numarası gibi bişey alın. mesela ikametgah ilmuhaberinin fotokopisini çektirin fotokopisine "aslı alınmıştır" mührü vursunlar. haklarımızı sonuna kadar kullanalım ki ilerde mağdur olma ihtimalimizi minimuma indirelim.

  • pesimist adam  (17.12.08 22:59:09 ~ 23:01:43)
kayıp kimliğimi çıkartmak için nufüs cüzdanı sureti almaya gittiğimde annemin kimliğini istemişti. anne babanınkini kabul ederler.

  • supergirl  (18.12.08 04:38:13)