Hazır çorbayı nasıl pişireyim ki hazırmış gibi durmasın...

şu toz çorbalar var ya, onları nasıl yapsak ki hazır olduğu anlaşılmasın, var mı öyle bir yöntem :)
akşama misafir varda öyle şipşak güzel çorbalar yapamıyorum...

ek: bi de kıymalı bezelye ve pilav yanına, sizce hangi çorba yakışır fikrinizi alayım.

teşekkürler.

Bence ezogelin veya mercimek gider.Baharat at böyle üstüne bi tutam maydonoz filan koy süsle yani öyle anlaşılmaz:)

  • jpsartre  (09.11.12 15:31:46)
mantar çorbası, hazır çorbayı pişirirken verilen ölçüdeki 5 bardak suyun 1 bardağını süt koydunuz mu tamamdır bu iş, üzerine de servis sırasında maydanoz kıyıp koyarsınız. Afiyet olsun

  • sannora  (09.11.12 15:32:12)
mercimek veya ezogelin olabilir bence. çok az yağ, salça, baharatlar falan ekleyebilirsin herhalde. belki tel şehriye?
zaten başka bir şey eklenmez onlara sanırım.

  • crimsonlady  (09.11.12 15:33:26)
yayla çorbası.. hafif salçalı baharatlı yağlı sos gezdir üstüne. kaynarken de nane, kekik at içine. dilersen birazcık bulgur ya da pirinç serp içine. ya da daha önceden haşla yarım bardak dursun kenarda atarsın içine.

bi tutam da un koy. ohh. canım çekti.

ama tabi tüm bunları yapana kadar, kıza açık açık çorba yapamadığını söyle olsun bitsin haha.
  • nezaretten taharet  (09.11.12 15:33:35)
ben o yapaylığı her türlü anlarım. açık söyleyeyim...

  • enkolaykullaniciadi  (09.11.12 15:38:12)
Her türlü anlaşılır hacı. Ev yapımı gibi olmuyor.

  • pangea  (09.11.12 15:42:27)
O kadar yapay ki anlaşılmaması mümkün değil bence. Yapımı hazır çorbadan daha pratik sayılabilecek ve enfes çorbalar var, onları deneseniz?

Yalancı paça çorbası yapın mesela. Tencereye soğuk suyu koyup iki kaşık un ekleyin, iki karıştırıp bırakın ısınadursun ocakta. Bir kase yoğurda yumurta kırın, limon sıkın, sarımsak rendeleyin, güzelce çırpın. Ocaktaki un ve su karışımı çok ısınmadan yavaş yavaş ona ekleyin, ılıta ılıta ve karıştıra karıştıra. İki kaynayınca bitti gitti, tuzunu karabiberini koyun, üstüne nane yakın, mis gibi çorba oluyor. Suyuna et veya tavuk suyu da eklerseniz inanılmaz lezzetli bir çorba içersiniz.

Tuzunu en son koymayı ve yoğurtlu karışımı çok yavaş ve karıştırarak eklemeyi ihmal etmezseniz çorbanız güzel olur.
  • gulru  (09.11.12 15:44:23)
Pişerken yarım et suyu atın mesela ezogeline, mercimeğe. Kaynadıktan sonra da tereyağı koyun ilaveten.

Kruton olayına da girilebilir daha ev yapımı durması için.
  • yearold  (09.11.12 15:56:30)
en anlaşılmayacak olan domates çorbası olur ki onu da hazır domates püreleriyle çok kolay yaparsınız

  • sirena  (09.11.12 15:59:27)
Yayla +1

Pirinçti yoğurttu ekleyiverin, daha ev yapımı oluyor.
  • kenarortay  (09.11.12 16:23:19)
Mercimek yap, yanına hafif terayağında nane çevir bir tavada veya cezvede. Onu servis ederken çorbanın üzerine hafifçe bırakırsın. Naneye kırmızı biber de koyabilirsin.

  • 4dr4m3lekh  (09.11.12 16:27:05 ~ 16:27:41)