bedava işletim sistemi, basit ve hızlı olsun

mrb, müzik/film dinlemek/seyretmek, internette gezinmek, döküman okumak ve yazmak işlerini halledebilecek kapasitede basit, hızlı, hafif bir işletim sistemi arıyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum

(bkz: pardus)

  • el magico  (02.11.12 13:11:55)
pardus'un gelistirilmesi durdu diye biliyorum.

ubuntu guvenli bir secim olur heralde.. onun disinda da guzel rakipler cikti diye hatirliyorum ubuntu'ya ama isimlerini hic hatirlamiyorum simdi.
  • natnan  (02.11.12 13:13:44)
pardus'un geliştirilmesi durmuştu evet, ubuntu da yavaş çalışıyor kurmuştum, ubuntulite mı denesem acaba bilgisayar da eski 5-6 senelik

  • fishbone  (02.11.12 13:25:11 ~ 13:27:42)
Eski sistemlere tavsiye Lubuntu veya Xubuntu. İkiside kasmadan çalışır ve iş görür.

  • superjax  (02.11.12 13:56:23)
ubuntu iyidir. lubuntu ya da xubuntu olacak araştırın tabi. ben lubuntu seçtim 7 senelik bir notebookda çalışıyor hem de usb den çalışıyor 8 lik flash bellekte performansı gayet iyi o bilgisayara göre.

  • ozdek  (02.11.12 14:39:34)
lubuntu kurdum, istediğim gibi oldu, hepinize teşekkür ederim

  • fishbone  (02.11.12 16:43:58)