Barfiksin ilgili sorular

Çesitli forumlarda dolastim , pek anlamadim. Barfiksin on kol , arka kol ve karin kaslarina etkisi var midir

barfiks sırt egzersizidir ama ön koluda etkiler(ön kol bicepsten ziyade dirsekten bileğe kadar olan kısım) eğer asılıp bacaklarını kendine çekersen karın çalışır

  • berginyonbaenre  (29.10.12 18:26:12)
Şöyle bir şey var, büyük ihtimalle çatır çatır çekecek durumda değilsin. O yüzden bacak konumun, el konumun, kullandığın kaslar sebebiyle ön kol, kanat gibi kas gruplarıyla beraber karın kasların da çalışacaktır. Hatta zorlarsın büyük ihtimalle, ertesi gün ağrır.

  • 4dr4melekh  (29.10.12 18:27:19)
vardır. Bacakları yukarı çekersen mükemmel karın hareketi olur.

  • Harpp  (29.10.12 18:27:56)
Serçe tutuş ne bilmiyorum da benim de üstteki arkadaşın dediği gibi var. Bir ara spor yaptım, sonra saldım 1 seneden fazla oldu. Kas hacmi gitti haliyle. Hatta yağlandım. Ama şu an spor yaptığım zamandan daha fazla barfiks çekiyorum, kanat bölgem zayıfladı, ona rağmen böyle.

Barfiks veya ona katkı sağlayan hareketlerin hitap ettiği bölgeler özellikle sıkmadıkça pek görünmez zaten.
  • 4dr4melekh  (29.10.12 18:37:35)
@divit:

barfikste kendi vücut ağırlığın çok çok çok önemli.

180cm 64 kilo incecik bir adam 10 tane çeker diyelim. kolu incedir ama vücudu o kadar hafiftir ki, 10 tane çeker.

180cm 92kilo kaslı bir adam 4 tane çeker diyelim. 40 santim kol var ama adam çok ağır.

ama kendi ağırlığına karşı değil de sabit ağırlığa karşı antreman yapsalar, 2nolu adam bir nolu adamdan çok çok güçlüdür.

6 tane çekerken beline 10 kilo bağla, dediğimi anlayacaksın.
  • ayemverihat  (29.10.12 18:46:36)
serçe tutuş avuçiçi karşıya bakacak şekilde tutmaktır.

yani adam kendi kol saatini görebiliyor diyelim.

www.bodytr.com

---

barfiks kapatıcılar çalıştırır. geniş tutuş sırt dar biceps ağırlıklıdır.
  • ayemverihat  (29.10.12 18:47:45)
arkadaşların ne yazdığını okumuyorum, onun için cevap verildiyse kusura kalma:

ön kol, arkakol ve karın için izometrik egzersizdir
pazu, sırt ve omuz içinse izotonik

yani etkisi var ama kası büyütmeye yönelik değil
  • donsuzum  (29.10.12 19:56:57)
barfiksin tutuşunun ve tipinin binlerce varvasyonu var. upperbodyde her yer çalıştırılabilir.

detaylı bilgi nette var olur da bulunamazsa özelden ulaşılabilirim.
  • wiillii  (29.10.12 20:29:22)
@divit:

başparmak kısmında hata var da en yakını bu ama.

komando taburunda yaptım askerliği, rahat ol :)

bir de başparmağı kıvırmak lazım içeriye.

hook grip var var da var vs vs.

kiloyla ilgisini düşünmüyorsan, dediğim gibi, beline 10 kilo bağlayabilirsin.

veya deaflitte benchte bench over row'da hayvan kilolar kaldıran ama kendisi yüz kilo üstü olduğu için çok az barfiks çeken veya hiç çekemeyen adamları da görebilirsin.
  • ayemverihat  (29.10.12 21:24:27)
@wiillii:

üst bedende her yer çalışamaz çünkü bu çekme hareketi.

itmeler (triceps - göğüs) minimal çalışır.

www.exrx.net
  • ayemverihat  (29.10.12 21:26:30)