bu araç niye bu kadar ucuz?

www.sahibinden.com

yabancı plakalı bile olsa niye bu kadar ucuz çalıntı olabilir mi? yoksa yabancı plakalar böyle ucuz mu oluyor?

bir ara bununla ilgili bir dolandırıcılık hikayesi okumuştum. Aşağıdakine benzer bir durum olabilir.

edit: www.clickbankers.com
  • kingbulva  (13.10.12 11:11:13 ~ 11:13:03)
ülkeye gümrüksüz girmiştir bu araba yabancı birinin olduğu için. sen ben almaya kalksak vergisini algısını da ödemek gerekir bunun, o zaman normal parasına yaklaşır diye düşünüyorum.

  • alfred hickorkmaz  (13.10.12 11:14:54)
Adamın ilanda yabancıya, yerliler alamaz deme sebebi alfred hickorkmaz'ın dediği gibi vergi. Bizde satılan araçtan deli dana gibi vergi alındığı için aslında o aracın 7500 euro edeceğini silmişiz hep kafamızdan. Yabancı ülke vatandaşlığın yoksa o vergiye tabi oluyorsun otomatikmen.

  • homo sapiens gotgobekus  (13.10.12 11:35:24 ~ 11:36:14)
yabancı plaka olduğu için bu kadar ucuz.
bir arkadaş (ingiliz vatandaşı) ingiltereden ev taşıcaktı istanbula, 400 pounda araba aldılar, aldıkları arabada sağlamdı yani. neyse geldiler istanbula, araba ellerinde kaldı. bedava olarak trafiğe bağışladılar arabayı. üstelik devlet yabancı plaka arabalarla uğraşmamak için acayip çaba sarfedip pürüz çıkarıo. neyse arabadan kurtuldular. kendileri satmaya hiç uğraşmadı, bi de yabancı plaka araçları 3ayda 1 mi ne yurtdışına çıkarman gerekio. öyle acayip işler.

  • kalinixta agapi mou  (13.10.12 12:18:13)
yabancı bir plaka ve büyük ihtimalle bir yabancıya satılacağı için. türkiyedeki yabancılara böyle çok ucuza araçlar bulunabiliyor :)

  • secilmis uye  (13.10.12 12:45:58 ~ 12:47:59)
3 yasından büyük arabaları vergisini vereyim desen bile ülkede kullanamıyorsun çıkmak zorunda bu araba türkiyeden.

  • ekaterina  (13.10.12 13:20:27)