ayrılmaya nasıl karar veriyorsunuz?

3 yıllık bir ilişkim var. çok güzel başladı, çok güzel devam etti. çok da seviyorum.
fakat son zamanlarda çok sık tartışmaya başladık. onun her hareketi bana batıyor, aniden sinirleniyorum; benim sinirlenmelerime o sinirleniyor. sürekli birbirimizi yıpratıyoruz. çok saçma tartışmalar. ortada belirli bir sorun yok. birkaç saat sonra yoluna giriyor, sonra birkaç gün sonra yine bir şey çıkıyor.
ama ortada elle tutulur bir sorun yok.
bu hep böyle mi gider?
ayrılmak mı mantıklı yoksa çift olarak terapiye fln mı gitsek?

ayrılma.
terapiye de gitme.
beraber bir tatil yapın.
ya da belli bir süre ayrı kalın.
ama duruma ayrılık değil de "birbirinizi özleme" olayı katın.
yani birbirinizin değerini anlayın.
sen bu durumun farkında isen bence "sinirlenmeyip, ağırdan alma" duruma gidebilirsin.
seviyorum diyorsun mayk. boru değil. emin misin sevdiğine...
  • pukay de souza  (11.10.12 20:58:38)
seviyorsan seviliyorsan ve tartışıyoruz diye ayrılırsan çok büyük malsın müdür kusura bakma.

amına koyiim insanlar sevilmemekten sevemekten yakınıyor beyefendi/hanımefendi tartışmaktan şikayetçi.

kavga edecek gibi ortam mı gerildi? hemen oracıkta kavga eder gibi sevişin bak nasıl kavga mavga kalmıyo.
  • lpgli tosbaga  (11.10.12 21:03:22)
@pukay:
eminim emin olmasına da, eskiden çok kolaydı, şimdi sürekli sorun çıkıyor.
birlikte tail de yaptık, yine aynı şeyler oldu.
belli süre ayrı kalmak zor, aynı bölümdeyiz.
  • goldentitan  (11.10.12 21:04:05)
uzun süreli ilişkilerin genel problemi bu sanırım, bir zaman sonra durup dururken birbirini yemeye başlıyorsun. aynı durum bende de vardı birbirimize daha fazla zarar vermemek için bitirdim, sonra kötü taraf da ben oldum acı çeken de..

ama yapacak bir şey yok bu duruma geldikten sonra dikiş tutmuyor..

eğer birbirinizden eminseniz, hayatınızın sonuna kadar birlikte olma konusunda, gerçekten de istiyorsanız yani, uğraşın çabalayın elinizden geldiği kadarıyla.
  • nedensizce  (11.10.12 21:05:39)
belli süre ayrı kalalım olayına "ayrılık" ifadesi katmadan bir şekil verin.

birbirinizi aramayın, mesaj atmayın ya da görüşmeyin.
yani iletişimi kesin.
baktınız birbirinizi özlemiyorsunuz e o zaman sizin aşk bitmiş saygı başlamış. yollarınızı ayırın ama bu kadarda kolay değil. 3 yıl yahu. insanlar 3 yılda 3 çocuk yapıyo.
  • pukay de souza  (11.10.12 21:12:22)
bunlar ayrılmaya neden değil bence. çözmeye bakın.

  • chiko06  (11.10.12 21:12:32)
bence birbirinize tahammülünüz kalmamış
çok sevdiğine emin misin yoksa bu alışkanlık mı?

  • neira  (11.10.12 21:14:53)
evlenmeyi deneyin.

  • and justice erol  (11.10.12 21:19:08)
Onun her hareketi bana batıyor diyorsunuz ya o bunu biliyor mu? Yani yakındığınız şeylerden haberi var mı? Belki adamakıllı oturup konuşsanız çözülecek, üstesinden gelinecek bir şeydir? (Genelde size batan, saçma gelen bu küçük şeyler onun kişiliğinin bir parçasıdır aslında. Bunu anlamaya başladığınız anda da umutsuzluğa kapılırsınız.) Ama yok ne yapsa itici geliyor, sıkıldım vs diyecekseniz pek uzun ömürlü görünmüyor bana gidişat.

Yani tavsiyem şu: oturun konuşun, en ufak sorunları dert etmeyin, öpüşün barışın. Deli misiniz bu devirde 3 yıl yürütmüşsünüz, ayrılmayın. Şahan'ın yeni filmine gidin, gülün :)
  • buzbebek  (11.10.12 21:20:38)
onlara ilişkinin tadı tuzuymuş gibi bakın. ayrılmayı gerektirecek bir durum yok bence zaman içinde düzelir

  • yabeniniyeçagırdın  (11.10.12 21:58:45)