Calışma ortamınızı kolayca değiştirebilir misiniz ?

Biri iki yıllık biri dört yıllık iki teknik üniversite bitirdim lakin hep turizmle alakalı islerde çalıştım. Dolayısıyla teknik bir adam değilim. 3 sene böyle turizm de çalışmışken ailemin de baskısı sonucunda birden hop diye kendimi sanayi ortamında buldum. Tanıdık filan derken is bulmam zor olmadı lakin hersey bana yabancı. Ortam yabancı terimler yabancı. Daha önce elime çekiç almisligim yokken şimdi parça bağlayıp parça söküyorum. Allah'tan is yerindekiler de yabancı oldugumu bildiklerinden cok yardımcı oluyorlar sag olsunlar. Kendimi yokluyorum cok rahatsız hissetmiyorum bu durumdan tek tedirginliğim ısı bilmemek. İcimde acaba bir amele vardı da o mu çıktı ortaya yoksa bu sonradan yasayacağım bir psikolojik sıkıntının sakinliği mı ? turizm den sanayi ortamına geçiş bu kadar kolay olabilirmiydi sizde de ?

olur ya, yaptigin teknik is sonucta arastirma gelistirme degil.

yani sosyoloji mezunu koysak senden biraz daha uzun süredede olsa yapardi yani kisa sürede. normal.
  • serabetan  (09.10.12 13:29:10)
ben de yazılımdan şantiyeye geçtim. birinci yılım dolmak üzere ve şu an işler yürüyor sorunsuz.

okulda öğrendiklerini kolay kolay unutmazsın, unuttuğun şeyleri de görünce hatırlarsın.
  • hosein  (09.10.12 13:33:21)