kısa yoldan SEO

şu 30 ytl'ye falan süper seo yaparız diyen sitelerin yaptığı şey nedir? bunun kolay bir yolu var mı? diyelim ki "gebze özalit" yazıldığında istediğimiz web sitesi google'da üst sıralarda yazmasını istiyoruz. yapmamız gereken meta-tag'lara bunu yazmak ve google'a kaydetmek dışında nedir?

pagerank' ı yüksek olan sitelerden backlink almak... bunu da webmaster forumlarında yapanlar var onlardan 3 aylık paketler halinde link alırsanız bir dahaki güncellemede sağlam bir PR alabilirsiniz böylece üst sıraya çıkarsınız. örnek webmaster forumları:
forum.iyinet.com
www.r10.net
  • prodeq  (29.11.08 22:03:26)
kaç tane siteden almak yeterli olur peki backlink'i ?

  • nihilanth  (29.11.08 22:11:27)
pagerank hesapları var yaklaşık hesaplanmış ama bunun garantisi yok aslında yani mutlaka fazlasıyla faydası oluyor ama google devamlı sistemi değiştirebildiği için tam sayı söylemek ne derece doğru olur bilemiyorum. ama bir anda fazla link almak da sandbox a götürebilir yani google tarafından banlanabilirsiniz. belki haftada bir link yerinde olabilir. ben de seo uzmanı olmadığımdan kesin bilgi veremiyorum.

  • prodeq  (29.11.08 22:22:37)
ne kadar backlink alarak ne kadar yükseleceğiniz "yükselmek" istediğiniz kelimeye bağlıdır.
atıyorum "ibibikler derneği" kelimesinde yükselmek için backlink almanıza bile gerek yoktur. 1 hafta 10 gün gibi bi sürede zaten ilk sayfalarda olursunuz. ama kimse ibibikler derneği diye bişey aratmayacağı için işinize yaramaz. soru şu yükselmek istediğiniz kelimenin rekabet oranı nedir? örnek bazı kelimelerde (oyun, haber, sağlık, emlak) rekabet çok fazladır bu yüzden daha çok para artı zaman harcarsınız. ama sana şu kadar söyliyim seçtiğin kelime de rekabet çoksa parantez içinde verdiğim kelimeler gibi güçlü kelimelerse 30 50 100 ytl e bu işin içinden çıkamazsın. genelde seo yapan kişilerle 1. sayfa yada 1. sayfa ilk 5 yada ilk 3 gibi anlaşılır. ücretin yarısını alırlar genelde. ve kelimenin rekabet derecesine göre minimum 6 hafta süre isterler. iş bittiğinde paranın geri kalanını alırlar. ancak şunuda unutmamak gerek rekabet olan kelimelerde googledaki yerinizi korumanız için sürekli çalışmanız gerekebilir. çünkü başka bir site gelip sizin sitenizi sollayabilir. doğru mudur? doğrudur. arz ediyorum.

  • crystalsoul  (30.11.08 01:52:07 ~ 01:54:23)