öğretmen hafta sonu yurt dışına çıksa ordan okula rapor yollayabilir mi?

bir tedavi için yurt dışına gidicem. ama uzak olduğu için hafta sonu bitmeyecek gibi. pazartesi için rapor almam lazım.

- hafta sonu yurt dışına çıkma hakkı var mı?

- pazar günü/gecesi rapor alıp okula fakslasam nasıl olur?

657 sayılı Devlet memurları Kanunun ek 20 maddesinde "Devlet memurlarının görev yaptıkları kurum ve hizmet birimlerinin bulunduğu yerleşme merkezlerinde (mücavir alanları dahil belediye ve köy hudutları içerisinde) ikamet etmeleri esastır.
Devlet memurlarının görevini aksatmamak kayıt ve şartıyla birinci fıkrada belirlenen hudutlar dışında ikamet etmelerine mensup oldukları kurumun yetkili amirince izin verilebilir.
Devlet memurları, ikamet ettikleri il hudutlarını tatillerde ancak yetkili amirin izniyle terkedebilirler."
  • santiago nasar  (01.10.12 18:52:15)
@santiago nasar,

o kural değişti. artık il dışına gitmek serbest. ama yurt dışına gidiliyor mu?
  • gijilti  (01.10.12 19:02:25)
yurtdışı hala izine tabi. okulunuzla konuşsanız ve bir günlük de mazeret izni alsanız olur gibi geldi.

  • elbar  (01.10.12 19:10:27)
Yurtdışına çıkış iznini okul vermez, valiliğe kadar uzar gider.

  • poyrass  (01.10.12 22:18:31)