Maket Tavsiyesi

Akşamları eve gittiğimde uğraşabileceğim bir maket tavsiyesi istiyorum.
öyle koca koca parçaları birleştirerek 1 saatte biten dalgalardan olmasın. Uğraştırsın ama hayata olan bağlarımı da koparmasın. 50 YTL civarı olsun.

Remzi kitabevinde ve D&R larda "revell" marka gemi/uçak/araba maketleri var. Normalde boyasnı, fırçasını, yapıştırıcısını da alman gerekir ama bazı kutularda dahil oluyor. Fırçasını, boyasını, yapıştıcısını veriyor yanında. Ufak paketlerden aldım ben 25 liraya, 1-1,5 günde bitti. Daha büyük boyları ve daha zor olanları var. Ben 3. seviye aldım ama herkese 4. ve üstü seviye tavsiye ederim.

  • 3200  (27.11.08 12:13:50)
Beşiktaş Akaretler'de de bir maket dükkanı vardı ama yıllar önce gitmiştim, hala yerinde duruyor mudur dükkan bilemiyorum ama oralara yakınsan ya da uğrayabilirsen bir bak derim, çok çeşit vardı, her seviyede, her ilgi alanına uygun, fiyat aralığı da değişiyordu haliyle. Akaretlerin alt sırasında köşede Migros var, onun yanındaki sokaktan dümdüz gidersen o sokağın üzerinde olması lazım, tabii kapanmadıysa hala.

  • think martini  (27.11.08 13:30:16)
Türk Hava Kurumu'nun model uçakları var. Yapımı kişiye göre hayli keyifli olabiliyor. Web üzerinden de satıyorlar.
modelucak.thk.org.tr

  • yapacakbirseyyok  (27.11.08 13:38:38)