Günde kaç bardak filtre kahve içiyorsunuz?

ben yeni dadandım bu merete. bugün gittim, makinasını aldım. şansıma çok da güzel bir kahve çektirmişim ki içmeye doyum olmadı. 4 bardak içtim (her birinin 250 ml olduğunu tahmin ediyorum) 2 saat içinde. ölür müyüm diye merak ediyorum.

siz kaç bardak içiyorsunuz? bir zararını gördünüz mü bu güne kadar? bağımlılık, mide problemleri vs. de olur. herhangi görmüş olduğunuz bir zararı söyleyebilirsiniz.

ya da günde önerilen maksimum miktar nedir?

teşekkürler.

Ben hiç bardak içiyorum. İçersem türk kahvesi. Bir keresinde günde 5-6 bardak içtiğim oluyordu, bir zararı yoktu görünürde ama sağlıksız şeyler bunlar. 2nin üstüne çıkma gitsin.

  • Adram3lech  (23.09.12 22:51:27)
bir ara günde 8 bardak içiyordum..bildiğin bağımlılık durumuna gelmişti..

  • dedim dedim de kime dedim  (23.09.12 22:51:33)
ölmezsin ama böyle devam edersen kafeinden kendine hakim olamayabilirsin gözlerin seyirmeye başlar aşırı sinirli olursun

  • secilmis uye  (23.09.12 22:51:51)
2lt içiyordum biri ara. 2. haftanın sonunda akşamları elim ayağım tutmuyor ve uyku da ciddi sorun yaşıyordum. 1 lt gün içine yayıyorum şu sıralar iyi.

  • angelofdeath  (23.09.12 22:52:12)
genel olarak günlük 3 kupayla sınırlamanın sağlık açısından iyi olacağı söylenir. ha beni deli gibi işetmesi dışında, bir de aç karna çok sigarayla tüketince midemin felaket kazınması dışında bir zararını görmedim. ama bokunu çıkarmamak, 3-4 kupada (devasa kupalardan değil bu arada, normal boyutlu bir kahve fincanından bahsediyorum) kalmak lazım.

  • thejester  (23.09.12 22:53:17)
valla ben baya içerim(5-6 kupa)ve artık azaltmak niyetindeyim.

  • GibsonRules  (23.09.12 22:55:01)
ben de gecen hafta makinasını aldım daha önce french press ile yapıyordum, günde en fazla 2 bardak oluyor o da her zaman değil, bi de starbucks tan aldığım kahve şurubu ile aroma katıyorum daha bi güzel oluyor. abartmamak lazım tabi.

  • hypathia  (23.09.12 22:55:57)
orta boy fincanla 2 fincan içerdim her gün, midem büyük zarar gördü doktor günde bir parmak (enine) içebilirsin dedi. ayrıca 49 kilo olan birine göre oldukça fazla selülit sahibi oldum.

  • my december  (23.09.12 23:00:44)
Sınav zamanı çok içiyorum. Espresso,Türk kahvesi,filtre... Ne bulursam. Normalde, günde bir fincan filtre kahve ya da Türk kahvesi. Aç karnına içtiğim zaman midem ağrıyor. Mideyi hassaslaştırıyor, dikkat edin.
Çok içmeyin, hatta 2 bardağın üzerinde içmeyin. Şekerli içiyorsanız daha da kötü. Ciddi manada fazla şeker alıyorsunuz demek olur bu. Yağlı sütten hiç bahsetmeyeyim? Beyazlatıcıda da kimyasallar var. Tabi kafein bağımlılık da yapıyor. Gerek yok, keyfini çıkartarak için.

  • buf-e kür  (23.09.12 23:04:33)
fazla kahve kalp çarpıntısı ve mide problemine neden olabilir. ayrıca kahveden ölmek istiyorsan günde 80-100 bardak civarı içersen içindeki kafein oranı vücudunda ölümcül düzeye ancak ulaşıyor diye okumuştum bir yerlerde.

  • oldtimer  (23.09.12 23:10:28 ~ 23:11:01)
Günde 1tane ama bazen maksimum 2 bardak içerim sütlüsünden. Kupalar var ya hani onlardan.

  • klorlu su boregi  (23.09.12 23:13:16)
100-120 bardak/gün seviyesinde ölürsün.

  • leenathrw  (23.09.12 23:23:50)
max. 3-4 kupayı güne yayarak içmenin, şekersiz ve sütsüz olması şartıyla zararı olmaz diye düşünüyorum. özellikle spordan 1 saat önce tüketirseniz yağ yakımına da yardımcı olur ki en güzel bişey... ama sigara kullanan için daha fazla tüketime sebep olur ki bu yönüyle de dezavantajı yok değil.

  • candanag  (24.09.12 00:15:52)