asyalılar neden fotoğraflarda V yapar?

çok dikkatimi çekti bu durum. parmaklarını neden V şeklinde yapıyorlar? animelerde de sıklıkla rastlıyorum buna.

Arkadaş çevresinde, resmi olmayan yerlerde falan yaparlar. Belirli bi nedeni yok ama o "V sign" barış işareti olarak da bilinir ve gereksiz yaygınlaşmıştır Japonya'da. Şu an sorsan neden yaptığını, Japonlar da bilmez gayet. Herkes yapıyor çevrelerinde, sonra diğerine de bulaşıyor. Sonra diğerine, sonra diğerine vs vs.

  • sesee  (22.09.12 13:14:11)
tek merak eden ben değil mişim, buraya da sormuşlar,
www.quora.com v for victory ya da v for peace.den ziyade "v for yeah" manasında bi işaretmiş. cheese gibi bi trend.

hani protestolarda görüyoruz ya o yapılan V for Victory işareti, V for peace işareti de aynı değil mi? fark ne?
  • dahinnotha  (22.09.12 13:21:32)
V sign'ın bir sürü anlamı olabiliyor. Zafer, barış vs. Yerine göre anlamını da çıkarır karşıdaki.
Mesela wiki'de şöyle bir şey var:
en.wikipedia.org

Bu da yaygınlaşma noktalarından biri olsa gerek. Yine de pek nedeni yok derim ben. Japon arkadaşlarım foto çektirme moduna girildiği an o işareti yapıyor. Artık refleks olmuş.
  • sesee  (22.09.12 13:27:05 ~ 13:27:34)
bir nevi arkadaşın kafasına 2 parmakla kulak çekmek. öyle ola gelmiş.

asyalı hatunların yaptıkları başka hareketler de var.

mesela www.youtube.com
  • repins  (22.09.12 13:39:54)
hayır asyalıların yaptığı o hareket ''her şey yolunda'' anlamına geliyor.

  • jangbogo  (22.09.12 13:53:07)
neden yapiyorlar bilmiyorum "peace" anlamina mi geliyor acaba, ama yapanlar da sadece asyalilar degil sanki.

  • eindaclub  (22.09.12 14:43:25)