Harici DVD Yazıcı

Bugün akşamüstü çıkıp dizüstüm için harici bir dvd yazıcı alasım var, piyasadakilerden hangisini önerirsiniz?

harici kullanmadım ama genel olarak asla philips almayın. alan 3 kişiden ikimiz pişman olduk. firmware'ini update edene kadar bi dünya dvdyi hatalı yazdı.

  • geldiler  (21.03.07 12:43:44)
Ben internal Phillips'imi box alarak harici hale getirdim. Şu ana kadar 6 ayrı PC ve laptopta kullandım ve dandik DVD medyaları dışında hiçbir DVD kaybım olmadı. Phillipslerin firmware update etmeden adam olmadıkları fikrine yüzde yüz katılıyorum.

  • ntldr  (21.03.07 13:13:07)
internal olsun external olsun dvd yazıcı denince NEC alınır. Writer piyasasının en iyisi. Direk nec al hiç bakma başkalarına.

  • 3200  (21.03.07 13:33:17)
bence de nec al. tabii externalı yok sanırım nec'in ama bir kutu alıp takabilirsin.

ilk dvdimi yazdığımdn beri nec kullanıyorum çok memnunum.

ayrıca 1 yılı aşkın süre kutuyla beraber external kullandım nec'i
  • darknum  (21.03.07 13:41:36)
Teşekkürler, sanırım şunu alacağım:
www.sky.com.tr

  • robin  (21.03.07 14:14:37)
plextor diyesim geldi :) demiyim en iyisi

  • blackdog  (21.03.07 14:44:07)
Nec 7173 almaya karar vermekle çok doğru bir karar vermişsin. Geçen çarşamba şu saatlerde ben de NEC 7173 aldım. Bir haftadır kullanıyorum, aşık oldum alete, fotoğrafını cüzdanımda saklıyorum o derece.

  • 3200  (21.03.07 15:59:31)
ahah bende 1 ay kadar önce kadıköy golddan aldım o aleti 75 ytlye.

Yalnız labelflash yapacak nero yazılımını bulamadım bir türlü. haberin olsun. medya da yok piyasada.
  • darknum  (21.03.07 22:50:18)
ben philips kullaniyorum, kutu/driver ayri degil, direkt bu $ekilde satiliyor, teknosa'larda falan vardi. birkac aydir kullaniyorum. gecen hafta 6,5 saat kesintisiz (hic ara vermeden, evet) dvd okuma/yazma icin kullandim, en ufak sorun cikarmadi (veri tanimlamalarda da hata vermedi) lightscribe ozelligi yok belki ama yine de tavsiye edebilirim.

  • jack o lantern  (22.03.07 12:18:31)